V Teplicích působil rok a půl na pravém okraji obrany jako stálý článek základní sestavy Severočechů. Jenže letos v zimě o jeho služby přestaly Teplice stát a pětadvacetiletý Václav Ježdík zamířil na jih Čech, kde by měl vyřešit problémy s postem pravého beka.

Kdo se vám první ozval z jihu Čech?
Poprvé mě kontaktoval Martin Vozábal, se kterým jsme řešili mou situaci v Teplicích. Poté jsem mluvil s trenérem a panem Rogozem, při čemž zejména rozhovor s panem Soukupem byl pro mě hodně důležitý. Cítil jsem z toho, že má o mě zájem a že naše spolupráce by zde mohla fungovat.

Václav Ježdík

Co bylo hlavní aspektem hovořící pro Dynamo?
Chci hrát a poprat se v Budějovicích o místo v sestavě. Mám rád výzvy a nevěřím tomu, že by Dynamo s tím kádrem, co tu je, mělo hrát o sestup.

Už máte nějaké zkušenosti s hrou o záchranu?
Vyzkoušel jsem si to ve Střížkově, ale tam to bylo už jasně dané. Nejsem typ člověka, který by se něčeho bál. Každý zápas je důležitý a není takový rozdíl, jestli o záchranu nebo o titul.

Očekává se od vás, že budete také podporovat útok. Jak se k tomu stavíte?
Mám na tom postavenou hru. Chci pomoci i v útoku, připravit nějaké šance a třeba dát nějaký gól. Ještě jsem žádný nedal a už by to chtělo (usmívá se). I to je můj další cíl, dostávat se víc do koncovky.

Při tom v Teplicích jste pravidelně nastupoval. Co se přihodilo?
Odehrál jsem na pravém beku celý rok a půl, ale teď v zimě se to zlomilo. Jsem rád, že mohu být v Budějovicích a musím si tady “hrábnout,“ abych naplnil svou motivaci a očekávání.

Můžete být konkrétnější, co se v Teplicích přihodilo?
Trenéři o mě přestali mít zájem a měli jinou představu o kádru. Navíc přivedli Kaufmana… Nechtěl bych to dál rozebírat.

V Teplicích asi nejsou moc zvyklí, hrát na chvostu tabulky, že?
Skončil trenér Rada, převzal to kouč Přerost, který mužstvo nějak vedl (usmívá se). Nyní pod vedením pana Ščasného věřím, že se i Teplice zachrání.

Znáte se s někým z vašich nových spoluhráčů?
S klukama se znám. Hrajeme proti sobě v lize, s některými jsem se potkal i v mládežnických soutěžích. S ostatními se poznám, v tom snad nebude žádný problém.

Trenér Soukup počítá, že na soustředění budou častou náplní běžky. Jak jste na tom vy v tomhle ohledu?
Bude to každopádně zábava (směje se). Extra silný na běžkách nejsem, ale jedeme tam za účelem nabrání kondice a běžky by k tomu měly pomoci. Budu se s tím muset poprat.