Jeho příchod byl trefou do černého. A to zejména proto, že David Ledecký se během premiérové sezony v černobílém dresu trefil do černého hned osmnáctkrát. Jako nejlepší střelec druhé ligy tak výrazně přispěl k postupu Dynama. Zůstane však kanonýr na jihu Čech i nadále? Nabídky na něj jsou, avšak Ledecký tvrdí. "Od fotbalu jsem si teď chtěl odpočinout. Manažer mi má zavolat jen s nabídkou z Bayernu Mnichov," usměje se.

V sezoně 2018/19 jste s Dynamem postoupil do první ligy, navíc jste se s osmnácti góly stal nejlepším střelcem soutěže. Co víc si přát?
Byla to má nejlepší sezona v životě. I pro klub vše vyšlo parádně a byl to za poslední dobu jeden z nejlepších ročníků. Postup z prvního místa byl důležitý, protože jsme viděli, jak dopadla baráž. Takže všechno vyšlo skvěle.

18 branek jste zaznamenal naposledy v Jablonci za juniorku v sezoně 2013/14, pak se vám vydařil ještě devítigólový ročník 2015/16 v dresu Znojma ve druhé lize. Ale počin z nedávno skončené sezony je přeci jen jiná káva.
Dařilo se mi hned od mého příchodu. A také tým šlapal, dařilo se nám, pak vždy nějaká individualita vyplyne. Gólů jsem dal hodně, ale i další kluci jako Jirka Kladrubský nebo Ivo Táborský měli skvělá čísla. Tato sezona byla výjimečná.

Představil jste si před svým příchodem vůbec takovýto scénář? Že proletíte soutěží a nastřílíte tolik branek?
Těžko říci. Už když jsem kluky sledoval v prvních dvou kolech, tak jsem věděl, že mužstvo sílu má, a že budeme hrát nahoře. Ale takovou týmovou jízdu jsem nečekal, soutěží jsme skutečně doslova prolétli. A i mně se dařilo nadmíru.

U sedmi z osmnácti branek vám asistoval Jiří Kladrubský. Měl jste někdy takového nahrávače?
Na podzim jsem snad nedal gól bez jeho nahrávky. Ale Kladry hrál famózně a nahrávek měl bezpočet. Všechno si sedlo, i naše spolupráce.

Hlavně na podzim jste pálil hlavně hlavou. Je u vás běžné, že skórujete zejména ze vzduchu?
Měl jsem na talíři celou zimu, že nohou nemohu dát gól. Z deseti gólů jsem jich na podzim dal osm hlavou. Kluci si dělali legraci, že mi to stačí kopnout na hlavu a mohou se jít radovat. Na jaře jsem jich pár nohou dal, tak jsem to trošku vykompenzoval. Nicméně že jsem dal víc gólů hlavou vyplynulo z našeho stylu hry a také z toho, že soupeři ve druhé lize hodně bránili. Centr do vápna byl často jediná možnost, jak se dostat k zakončení.

Jaký byl váš nejlepší zápas sezony? Vaše domácí one man show a hattrick v utkání s Hradcem Králové?
Gólově určitě, tehdy mi padlo všechno. Tři šance, tři góly. V jiných zápasech se mi ale hrálo mnohdy lépe.

Který z vašich osmnácti zásahů byl nejdůležitější? Mám skromný tip, ale nebudu napovídat…
Třetí jarní zápas a gól na 3:2 s Brnem?

Tak jsem se trefil.
Ten zápas byl nesmírně důležitý a pomohl nám. Otočili jsme z 0:2 na 3:2. A můj gól byl nakonec vítězný.

Jak se vám zalíbilo v Českých Budějovicích?
Po fotbalové stránce sezona vyšla na jedničku. A s přítelkyní a malým se v Budějovicích cítíme dobře. Město je krásné, pořád je tady co dělat, i když mám třeba volno. I řadu výletů už jsme podnikli.

Zvládl jste tedy už i trošku procestovat jižní Čechy?
Odmala jsem s rodinou jezdil dvacet let na stejné místo na Třeboňsko. Jsem rybář, takže jsem se v jižních Čechách tak trošku našel. Až bude volno, tak se těším, že vyrazíme s Patrikem Čavošem na ryby, je to taky vášnivý rybář.

Volna po sezoně moc nebylo. Jak jste si užil krátkou dovolenou?
Byli jsme dva dny v Polsku, jinak jsme byli na chatě a odpočívali. Volno je krátké, chtěl jsem si od fotbalu odpočinout, vypnout. V pondělí začínáme a pak to pojede až do prosince.

Na nový prvoligový ročník je však třeba se dobře připravit. Bude to daleko kvalitnější soutěž.
Liga je pro nás všechny velkou motivací. Určitě to bude vyšší úroveň – tempo, stadiony, návštěvy. Tým se ale ještě posílí, a když každý z nás ještě přidá něco ke svému výkonu z druhé ligy, tak v první lize určitě místo máme.

Nebyl zájem o vaše služby z jiných klubů? Přeci jen statistiky z minulé sezony jsou skvělou vizitkou.
Já to vůbec neřešil. Všechny nabídky jdou přes manažera. Já mu říkal, že chci mít od fotbalu dva týdny klid. Pokud to nebude Bayern Mnichov, tak ať mi nevolá. Rád v Dynamu zůstanu, ale člověk nikdy neví. Nicméně s klukama jsme si ligu vykopali a chceme divákům po letech opět dělat radost v první lize.