Nabitý program Dynama pokračuje. Po 1. kole poháru a vítězství v úvodním ligovém kole hned ve středu čeká Jihočechy další soutěžní utkání. Od 17 hodin se představí na hřišti divizního Českého Brodu a jako favorité si budou chtít dokráčet pro postup do 3. kola domácího poháru.

SK Český Brod je divizní celek, který loni skončil v B-skupině čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže na druhém místě tři body za vítěznými Lovosicemi. A tak i letos bude Brod bojovat v divizi, soutěž začne v sobotu 13. srpna proti Chomutovu. Český Brod hraje divizi už pěknou řádku sezon, většinou ve skupině B, jen předloni okusil C-skupinu.

Mužstvo vede trenér Zdeněk Andrlík, v jeho mužstvu se nenachází žádný hráč, jehož jméno by mohlo utkvět některému z fanoušků v paměti. Výjimkou by mohl být bývalý útočník Pardubic Radim Fikejz. V klubu na podzim loňské sezony působil obránce Dynama Michal Klesa. Český Brod v prvním kole MOL Cupu porazil Hořovicko 3:1, když utkání obrátil ve druhé půli. Loni v poháru Středočeši skončili v prvním kole s Ústím nad Labem. Pohárovým maximem Andrlíkova týmu je osmifinále.

Předkolo MOL Cupu:
Český Brod – Hořovicko 3:1 (0:1)
Branky: 58. Křelina, 58. Fikejz, 82. Makovský – 13. Zítek.

Českobudějovickému Dynamu po nepříliš povedené přípravě a rozpačitém startu do domácího poháru v prvním ligovém kole zabralo a přivezlo si z Třince tři body za výhru 2:0. Obě trefy černobílých zaznamenal důrazný forvard Richard Kalod, jenž po zápase zářil. „Hlavně my zkušení hráči víme, že mistráky jsou úplně něco jiného než příprava. Pravdou ale je, že jsme prvních patnáct minut dnešního zápasu seděli ještě asi v autobuse. Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do tempa, pak už to ale bylo dobré a výkon v zápase jsme stupňovali a vygradovalo to dvěma góly v závěru,“ řekl Kalod rozzářený kapitán v duelu ve Slezsku.

Dobrý vstup do ligy budou Jihočeši chtít potvrdit i ve druhém kole domácího poháru budou proti diviznímu celku favority. K podcenění by však dojít nemělo, Horejšovi svěřenci už se skoro spálili na Motorletu. Cíl je pro středeční duel je jednoznačný – výhra a postup do dalšího kola. Je možné, že v nabitém programu dostanou šanci i hráči ze širšího kádru.

Utkání mezi 2. kola MOL Cupu mezi Českým Brodem a Dynama začíná ve středu v 17 hodin na hlavním hřišti Kutilka v Českém Brodě a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Slávistická juniorka si ze Složiště odvezla bod (8.8.2016)

Zřejmě spravedlivou remízou skončilo druhé kolo Juniorské ligy mezi domácím Dynamem České Budějovice a pražskou Slavií. Jihočeši se dostali do vedení zásluhou Kryštofa Kadlece, který byl na hřišti pouhé tři minuty. Slavia se ve druhé půli zvedla a zaslouženě srovnala. V dalším kole zajíždí českobudějovická juniorka do Liberce.