Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice si pro své fanoušky připravil velice zajímavou novinku. Ve středu 5. prosince totiž proběhl díky službě Google+ Hangout videorozhovor s Petrem Benátem.

Služba Google+ Hangout je nástroj v rámci sociální sítě Google+, který umožňuje pořádat videokonference. V praxi to znamená, že na jedné straně si sedl k počítači hráč Dynama Petr Benát a na druhé straně pak z domova nebo z práce fanoušci klubu, kteří mohli hráči samotnému klást libovolné dotazy a hráč na ně okamžitě odpovídal. Díky webovým kamerám, které jsou běžnou součástí dnešních notebooků, se samozřejmě fanoušci s hráčem mohli vidět na vlastní oči. Podobný projekt již rozjely nejznámější fotbalové kluby jako jsou Chelsea, Manchester City nebo AC Milán. Google+ Hangout již dlouhou dobu využívají také nejznámější basketbalové týmy na světě, kde jsou videokonference již tradiční součástí práce s fanoušky.

Na poměry české ligy velice zajímavou a atraktivní novinku ocenil i samotný účastník videorozhovoru Petr Benát. "Bylo to naprosto super. Vše bylo perfektně připravené a myslím, že jsme si všichni hezky popovídali. Panovala výborná nálada a když pak Roman Havel říkal, že jsme diskutovali skoro hodinu, ani jsem tomu nemohl uvěřit. Hrozně rychle to uběhlo a bylo to zábavné," pochvaloval si špílmachr Dynama, který odpovídal na všetečné otázky jak Romana Havla, tak samotných fanoušků.

Celý videorozhovor s Petrem Benátem si můžete zpětně prohlédnout na youtube kanálu Dynama nebo přímo zde uvnitř tohoto článku.

Velice zajímavý článek o službě Google+ Hangout a jeho využití v předních evropských fotbalových klubech naleznete na stránkách sport.biz 3 fotbalové velkokluby ukazují budoucnost přímé komunikace s fanoušky.