Devět let. Tak dlouho Dynamo čeká na vítězství na hřišti Hradce Králové. Naposledy se mu povedlo dotáhnout na jih Čech všechny tři body v roce 2014, kdy porazilo Votroky 3:2. Ačkoliv už je to nějaká doba, výhru tehdy řídili současní hráči Českých Budějovic Michal Škoda a Jakub Hora.

S Hradcem Králové se Dynamo v posledních letech nepotkávalo tolik jako s dalšími ostatními týmy. Votroci v posledních několika letech pendlovali mezi první a druhou nejvyšší soutěží a zpátky do ní se vrátili až v ročníku 2021/22. Ligu ale hrál Hradec například také v sezoně 2014/15, kdy se oba týmy potkaly v celkem dvakrát.

Fotbalisté Českých Budějovic se na podzim vypravili do Hradce Králové, kde na tamní Všesportovním stadiónu před zraky zhruba dvou a půl tisíce lidí zvítězili 3:2. Tehdy ještě netušili, že to bude na dlouho dobu naposledy. Poslední triumf na půdě Hradci řídili před devíti lety svými góly dva fotbalisté, kteří nastupují v černobílém dresu i dnes. Dva góly obstaral Michal Škoda, jeden přidal Jakub Hora. Služby obou hráčů tehdy Dynamo využívalo formou hostování. Kromě nich se v sestavě objevili také současný asistent trenéra u áčka a béčka Jiří Kladrubský, trenér brankáře Zdeněk Křížek nebo ředitel Akademie Petr Benát.

Zápas si ale pamatují zejména střelci, kteří budou v akci také teď o víkendu. „Tehdy jsme měli sňůru, kdy jsme hodně prohrávali, ale jeli jsme tam připravení vyhrát a ono se to povedlo. Já jsem dal jeden gól, Škoďák dva. Byla to pro nás velká výhra,“ vzpomíná Jakub Hora. „Samozřejmě si to pamatuji také. Já jsem nastupoval spíš za béčko a tohle bylo možná poprvé, co jsem za Dynamo dostal šanci v základu,“ doplňuje svého kolegu Michal Škoda.

Tehdy se Dynamu nevedlo ideálně, prohrávalo, proti Hradci si ale zvedlo venkovní výhrou sebevědomí. Teď všichni doufají, že se bude historie opakovat. „Nezvládli jsme tři zápasy v řadě, ale doufám, že se nám povede to samé jako před devíti lety. Chceme se vzdálit spodku, kterému jsme se nebezpečně přiblížili. Uděláme pro to všechno,“ slibuje Hora. „Vítězství bychom teď potřebovali a snad se nám to povede. Důležitá bude dobrá defenziva, nedostat gól a to, abychom byli nebezpeční dopředu,“ dodává Michal Škoda.

Venkovní sérii bez vítězství proti Hradci se Dynamo pokusí hodit za hlavu v neděli v 16:00, kdy se s Votroky porve o tři body na hřišti v Mladé Boleslavi. To ještě letos bude sloužit hradeckým fotbalistům jako azyl před otevřením nového stadionu.