Čekání je téměř u konce, už v neděli Dynamo vyběhne na hřiště v rámci úvodního kola nového ročníku FORTUNA:LIGY. Před startem sezony se o přípravě, cílech a plánech pro nadcházející sezonu rozpovídal Martin Králik. Stoper, který bude druhou sezonu v řadě zastávat roli kapitána týmu.

Jak hodnotíte letní přípravu, Martine?
Dá se říct, že byla úspěšná. Jak z hlediska výsledků, tak i všeobecně. Až liga ale ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Bylo to náročné, ale věřím tomu, že jsme připravení.

Po konci uplynulé sezony přišel do Dynama nový trenér Jozef Weber. Je v něčem jiný než předešlý kouč?
V hlavě to nijak neporovnávám. Ale trenéra hodnotím kladně. Každý z nás se před ním chce ukázat, moc to zlepšilo kvalitu přípravy.

Kromě něj přišly do klubu také nové posily.
Většina z těch kluků, co přišli, jsou moc fajn. Herně nám moc pomůžou a myslím si, že od začátku nebyl se začleněním žádný problém.

Už s novými hráči jste odehráli několik přípravných zápasů. Třeba vítězství nad bundesligovým Augsburgem vám může minimálně psychicky hodně pomoct.
Já to zase až tak extrémně neprožívám. Samozřejmě je to super, že se zápas zvládl. Je to stále jen příprava. Jak pro ně, tak pro nás.

Příprava pomalu končí, o víkendu startuje liga. S čím do ní půjdete?
Bude to zápas od zápasu. Chceme jít výš, ale samozřejmě chceme zopakovat úspěch z minulého roku. Chtěli bychom navázat na to, kde jsme minulý rok skončili. Pak se uvidí.

Jaký bude váš osobní cíl pro sezonu?
Mým cílem je určitě odehrát co nejvíce zápasů a hlavně co nejkvalitněji. Důležité je taky dostat co nejméně gólů.

Po konci loňské sezony se hodně hlasitě mluvilo o vašem možném přestupu do Jablonce. Nakonec jste ale zůstal na jihu Čech.
Je pravda, že se něco řešilo, ale už se k tomu ani moc nechci vyjadřovat. Teď už jsem nastoupil do přípravy s Dynamem a budu dělat vše pro to, abych byl úspěšný.

Máte před sebou druhou sezonu v roli kapitána. Už jste si na pásku zvykl?
Dá se říct, že ano. Stále je to pro mě obrovská čest a zodpovědnost. Doufám a věřím v to, že pro tým budu prospěšný.

V čem vaše zodpovědnost spočívá?
Celkově o komunikaci, jak na hřišti, tak i v kabině. A pak také o organizaci.

Ligu odstartujete v neděli proti Pardubicím. Co podle vás představuje klíč k úspěchu?
Určitě musíme hrát týmově. Hrajeme dobrý fotbal, tak v něm jen musíme pokračovat. Klíčové bude hodně běhat a jít do soubojů naplno. Pardubice jsou kvalitním soupeřem a hrají zodpovědně. Všechno musíme podřídit tomu, abychom byli úspěšní.

Jaká před zápasovým víkendem panuje nálada v kabině? Věříte si?
Určitě si věříme, nálada v kabině je super. Věřím týmu a tomu, že budeme úspěšní.