Soustředění ve Frymburku zakončili fotbalisté Dynama přípravným zápasem proti rakouskému Amstettenu. Se zahraničním soupeřem remizovali 2:2 a v přípravě na podzimní část Fortuna ligy už je čeká pouze sobotní generálka s Viktorií Žižkov (16:30). O podrobnostech mluvil trenér David Horejš.

Týdenní dřina na Lipně se na hráčích podepsala, sobotní utkání ve vysokých teplotách pro ně bylo velice náročné. „První půli jsme hráli velice dobře, dali krásný gól a měli i další šance. Ve druhé půli už nám chyběl lepší pohyb. Na hráčích byla znát únava, aniž bychom se na to chtěli jakkoliv vymlouvat,“ hodnotil hlavní kouč David Horejš.

Přestože se hrálo v rychlém tempu a plném nasazení, k žádnému zranění nedošlo. Budějovický kouč má tak i nadále k dispozici prakticky celý kádr. „Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo. Přístup kluků k zápasu byl velmi dobrý,“ dodal.

V posledních dnech ohlásilo Dynamo hned několik nových jmen. Proti Amstettenu se představila i nejčerstvější posila Zinedin Mustedanagič. „Věřím, že kluci, co přišli, nám ohromně pomohou. Chtěl bych, aby co nejrychleji zapadli do týmu a byli pro nás velkým přínosem. Zinedin ukázal, proč jsme ho chtěli na pozici desítky. I když branku nedal, tak příležitosti měl a byl nebezpečný,“ řekl trenér na adresu ofenzivního středního záložníka.

V dobrém světle se ukázali i další. Už dva zápasy odehrál další středopolař Jiří Kulhánek, nastoupil už i Ivan Schranz. „Jirka odehrál proti Rakušanům velice dobrý první poločas, Ivan se ukázal proti Slavii a hned připravil branku pro Davida Ledeckého. Pracovali velmi dobře,“ chválil Horejš.

Po soustředění nastolí trenéři režim, který už se bude podobat sezónnímu plánu. „Už to teď nebude tak náročné, často jsme před tím trénovali dvoufázově. Někdy ještě půjdeme trénovat dvakrát za den, ale už spíše budeme dolaďovat různé herní činnosti,“ řekl na závěr lodivod týmu.