Záložník Dynama Matěj Valenta nastoupil ve své premiéře v národním týmu do 21 let v základní sestavě a podílel se na těsném zdolání domácí Albánie v poměru 1:0.

Svěřencům trenéra Jana Suchopárka pomohl k povinnému importu bodů v Elbasanu vlastní gól domácích ve 35. minutě. Další velké příležitosti k pojištění náskoku už lvíčata neproměnila a o vítězství se musela strachovat až do konce. Zaslouženou výhru ale ubránila.

„Zápas hodnotím jedině kladně, protože jsme ho zvládli. Těší mě, že jsem mohl být u toho a nastoupit od začátku,“ řekl Matěj Valenta pro klubový web Dynama.

Budějovický záložník zblízka sledoval jediný gólový moment střetnutí, v němž odehrál 73 minut. „Michal Fukala vracel míč před bránu, já jsem jej netrefil přesně, ale od dezorientovaného obránce Kalaje se odrazil do vlastní branky,“ popsal rozhodující okamžik páteční kvalifikace. „Jsem strašně rád, že jsme to zvládli,“ vzkázal z Albánie.

Jedenadvacítka je po sedmi odehraných zápasech v 7. kvalifikační skupině na první příčce s 16 body, druhá Anglie získala 10 bodů, ale má tři zápasy k dobru.

„Doufám, že v úterním střetnutí v Andoře na výhru navážeme a přivezeme další tři body,“ přál si Valenta, který pomohl poctivým výkonem ke zdolání první překážky. Mužstvo se teď přesune do Barcelony, absolvuje tam trénink a vydá se do Andory.