Postavil si míč zhruba sedm metrů za vápnem, vypálil přes zeď a náramnou ranou o břevno rozhodl celé utkání. Bosenský obránce Benjamin Čolić se stal hrdinou zápasu v Příbrami, který přinesl pouze jednu branku. Jihočeši tak ukončili negativní sérii bez výhry a po dlouhé době si připsali tři body do tabulky.

Je pro vás obrovská úleva, že jste po dlouhé době dokázali zvítězit za tři body a přerušili sérii zápasů bez vítězství?
Těší nás to moc, jsme maximálně spokojeni. Ještě nás do konce sezony čekají další čtyři zápasy, takže musíme jet dál a uspět i v nadcházejícím utkání.

V čem se utkání v Příbrami lišilo od těch předchozích?
Nemyslím si, že bychom všechny předchozí utkání odehráli špatně. Ale pokud nedokážete sedm nebo osm zápasů v řadě vyhrát, tak se to samozřejmě odrazí na psychice a je to znát i na hřišti. Tentokrát dali do zápasů všichni více než sto procent a vyplatilo se.

Zápas jste rozhodl krásnou trefou z přímého kopu. Konečně se naskytla možnost z ideální pozice?
Dlouho jsem se z přímáku netrefil, ale je pravda, že z podobných pozic jsem jich tolik nekopal. V prvním poločase mi to tam hezky zapadlo, což mě nesmírně těší, ale hlavně jsem rád, že jsme vyhráli.

Ve druhém poločase jste zahrával přímý kop z podobné pozice, tentokrát o pár centimetrů vedle. Měl jste v plánu zamířit na vzdálenější tyč?
Věděl jsem, že to zkusím na gólmanovu stranu. Logicky šel znovu na pravou tyč, kam jsem to kopnul napoprvé. Stačilo trefit branku, byl to opravdu kousíček.

Je výhra v Příbrami důležitá pro zbytek sezony?
Ani nálada v kabině nebyla dobrá, když jsme pořád nevyhrávali. Zlomilo se to, což nám může extrémně pomoct. Vážíme si toho.

Na Litavce jste si připsal stý ligový start. Věděl jste o tom?
Nevěděl. Tušil jsem, že se pohybuji okolo stovky zápasů, ale těší mě, že mi to takhle vyšlo a vyhráli jsme.