Na jih Čech se přistěhoval těsně po startu sezony, už ale stihl fanoušky přesvědčit, že to byl velice dobrý tah. Slovenský fotbalista Lukáš Čmelík včera korunoval triumf 2:0 nad Teplicemi druhým gólem, střelecky se v sezoně prosadil už potřetí. „Z osobního hlediska jsem spokojený,“ říká.

Jak utkání v Teplicích hodnotíte, Lukáši?
Byl to vyrovnaný zápas. V prvním poločase jsme byli málo aktivní dopředu, ve druhém poločase jsme si vytvořili tři šance, ze kterých jsme dvě proměnili. Dnes tím pádem vyhrálo efektivnější mužstvo.

Čím to, že se vám doma nedaří podle představ a venku vítězíte? Na hřišti Teplic to byla už vaše čtvrtá venkovní výhra sezony.
Vážně nevím, čím to je. Jestli jsme doma pod tlakem, nebo se nám hraje lépe venku. Ale body jsou body a je jedno, jestli jsou z venku nebo z domova. Máme tři body, jsme ve středu tabulky a teď máme doma pohár a pak hned Hradec. Bylo by dobré postoupit a získat tři body na domácí půdě.

Proti Teplicím jste po dlouhé době chyběl v základní sestavě. Jaký byl důvod?
Celý týden jsem měl virózu a až včera jsem přišel na první trénink. Bylo otázkou, jestli vůbec pojedu s týmem. Nakonec jsme se domluvili, že půjdu na nějaký úsek hry a trenér mě poslal na hřiště po poločase. Fyzicky jsem to zvládl a jsem rád, že jsem mužstvu pomohl.

Pomohl jste mu druhým gólem zápasů, pro vás to byla už třetí trefa v sezoně. Jste zatím se svými výkony na jihu Čech spokojený?
Z osobního hlediska jsem spokojený. Máme 3+1 ve statistikách a pomáhám mužstvu k důležitým bodů. Jako celý tým jsem měl před reprezentační pauzou výpadek, tři zápasy nám vůbec nevyšly, ale v ostatních podávám dobré výkony. Takže jsem spokojený.

Jak váš příchod na Střelecký ostrov probíhal?
Chtěl jsem sem jít už od letní přípravy, ale natahovalo se to. Nakonec jsem přišel po prvním kole, ale byl jsem připravený, protože jsem trénoval v Karviné. Naskočil jsem do toho a dneska jsem vlastně poprvé nebyl v základní sestavě. Kvůli nemoci. Jinak hrávám od začátku.

Přispělo k přesunu také to, že se znáte s koučem Jozefem Weberem?
Ano, i v Karviné jsem pod ním podával dobré výkony. Ví, co ode mě může očekávat a o co se může opřít. O mou rychlost a náběhy za obranu. Plním to, pracuji pro tým. Spokojenost je z mé strany a snad také ze strany klubu.