Fotbalisté Dynama České Budějovice sahali v zápase na Kladně dlouhé minuty po třech bodech. Během necelých dvou minut ale svěřenci Františka Cipra zaváhali a po nešťastných gólech nakonec odjížděli domů s prázdnou. Své si ve středu zálohy odehrál i defenzivní záložník Ivan Dvořák, dvěma slepený gólům ale zabránit nedokázal. „Náš zkrat v zápase na Kladně si opravdu nedokáži vysvětlit. Pravda je, že domácí byli asi lepším týmem. Na druhou stranu když dal ale Láďa Volešák gól na 1:0, všichni jsme věřili, že bychom mohli získat tři body,“ řekl Ivan Dvořák pár minut po skončení zápasu.

Máte za sebou úvodních šest kol sezóny. Jaká zatím panuje v týmu nálada?
Momentálně po zápase s Kladnem jsme hodně zklamaní a těžko si mi o tom mluví. V úvodním kole sezony jsme sice prohráli s Libercem, avšak poté jsme měli šňůru čtyř zápasů bez prohry a v týmu byla cítit dobrá pohoda. Teď jsme si to ale utkáním na Kladně hodně pokazili.

Domácí Kladno bylo v zápase sice aktivnější, takto ztratit dobře rozehraný zápas je ale velká škoda, že?
Hráli jsme proti soupeři, kterému se v posledních zápasech nedařilo a který byl psychicky asi hodně dole. Když poté navíc vedeme 1:0, hrajeme proti deseti a nakonec stejně prohrajeme, je opravdu velká smůla. Je ale nutno dodat, že jsme si to skutečně dneska prohráli sami.

Vzestup formy a dobrá pohoda v týmu byly patrné i v pohárovém zápase s Jihlavou. To asi smutek po dnešním zápase ještě umocňuje, že?
Náš zkrat v zápase na Kladně si opravdu nedokáži vysvětlit. Pravda je, že domácí byli asi lepším týmem. Na druhou stranu když dal ale Láďa Volešák gól na 1:0, všichni jsme věřili, že bychom mohli získat tři body. Jenže domácím šlo o hodně a v závěru dokázali zabojovat a nakonec vývoj zápasu otočili.

Navíc jste od stavu 1:0 hráli proti deseti. Myslíte, že právě po vyloučení Veleby se domácí semkli?
Je pravda, že se to často říká a dnes se to bohužel potvrdilo. Místo toho, abychom hráli za stavu 1:0 daleko od naší brány, dostali jsme se pod velký tlak, kterému jsme nakonec nedokázali odolat.

V posledních zápasech jste jako tým hráli výborně. Dnes to ale rozhodně nebylo to pravé a nemohli jste se dostat do hry. Ovlivnila to dlouhá reprezentační přestávka?
Těžko říci. Je pravda, že třeba proti Slovácku jsme hráli výborně a rozhodně bychom chtěli hrát. Kladno se navíc posílilo o tři hráče a ti také výkon celého mužstva hodně zlepšili.

Nyní vás čeká doma Jablonec. To asi také nebude lehký zápas…
Jablonec má také v poslední době dobrou formu a pozor si budeme muset dát hlavně na Davida Lafatu, který má nyní výbornou formu. Na Kladně jsme ale zbytečně ztratili a tu porážku musíme prostě v domácím zápase odčinit. Jednoznačným cílem bude vyhrát.

Nečekaným hrdinou zápasu se mohl stát exsparťanský Ladislav Volešák, který jedinou střelu Dynama přetavil v úvodní branku zápasu. Jihočeši dlouho jednogólový náskok drželi, nakonec se ale z žádného bodového zisku neradovali.

V 62. minutě zápasu jste vstřelil úvodní branku. Nyní by jste jí asi raději vyměnil za bodový zisk, že?
Každý vstřelený gól pochopitelně potěší, jenže dnes to skutečně nebylo herně ono a abych pravdu řekl, tak si myslím, že naše případné vítězství by zasloužené asi nebylo. Na druhou stranu je to ale určitě velká škoda, že jsme takto dobře rozehraný zápas hloupě v závěru ztratili.

Myslíte, že výkon týmu ovlivnila i nepřítomnost Karla Poborského?
Rozhodně si myslím, že ano.  Jedna věc je, když je fotbalista mimo hru na čtrnáct dnů. My ale víme, že Karel bude kvůli velmi nepříjemné nemoci bez fotbalu dlouhou dobu a myslím, že na nás padla určitá psychická deka. Už jenom Karlova přítomnost na hrací ploše nám hodně moc pomáhá.

Nyní se téměř dva týdny kvůli reprezentační přestávce nehrálo. Mohlo to mít na výkon týmu vliv?
Těžko říci. My jsme ale v posledních ligových utkáních a třeba i v pohárovém zápase v Jihlavě měli dobrou formu, takže bychom určitě hráli. Byla ale přestávka a my jsme se měli soustředit na dnešní zápas. To jsme ale nezvládli.

Velkou smůlou také asi je, jakým způsobem jste o dobrý výsledek v zápase na Kladně dnes přišli…
Určitě jsme po vedoucí brance a následném vyloučení jejich hráče nečekali, že utkání takto dopadne. Měli jsme to rozehrané výborně a je to vážně neštěstí takto prohrát. Byla to ale naše chyba, i proti oslabenému týmu jsme se dostali pod tlak a smolně dvakrát inkasovali.

Nyní vás čeká zápas s Jabloncem. Tam by byla další bodová ztráta velmi nepříjemná
Do Budějovic se vrátí střelec David Lafata a bude to především pro něj asi hodně prestižní utkání. My máme ale po šesti kolech osm bodů a rozhodně budeme chtít tento stav vylepšit. Již dnes jsme mohli mít jedenáct, a tak doufám, že jich budeme mít jedenáct aspoň nyní v neděli.