Znovu byl oporou, znovu se na něho mohli spoluhráči spolehnout. Brankář ZDENĚK KŘÍŽEK si proti Táborsku připsal sedmou nulu v sezoně a výrazně tak pomohl Dynamu k výhře v derby. Vyznamenal se zejména v prvním poločase proti ostré střele Fulneka z dálky.

Ceníte si jednobrankové výhry v derby proti Táborsku?
Maximálně, je to skvělý pocit. Vyhráli jsme zaslouženě. Potom, co jsme loni skončili v tabulce za Táborskem a oni si natiskli trička s nápisem „Vládci jihu“, jsme měli velkou motivaci. Ukázali jsme, že vládci jihu jsme my.

Bylo to dnes malinko odlišné utkání?
Nepřišlo mi. Moc fotbalové krásy nenabídlo, hrálo se spíše bojovné utkání. Dali jsme gól po krásné kombinaci a máme díky tomu tři body z těžkého derby.

Opora Zdeněk Křížek

Branku jste vstřelili v druhé polovině prvního poločasu, kdy jste soupeře přehrávali a odehráli zřejmě nejlepší část utkání. Vnímal jste to stejně?
Ano, v úvodu utkání byli domácí o něco lepší, ale postupně se hra vyrovnávala, až jsme začali být jasně lepším týmem. Vytěžili jsme z toho klíčovou branku, kdy se trefil Ivo Táborský. Druhý poločas byl vyrovnaný, často se chodilo do osobních soubojů.

Skvěle dnes před vámi hrála stoperská dvojice Novák – Šourek, že?
Přímo bravurně. Všechny hlavičkové souboje vyhráli, byli jistí. Celý mančaft pracoval směrem dozadu výborně, dnes to byla zejména týmová výhra.

Musel jste vytáhnout několik těžkých zákroků. Nejtěžší byl ten v prvním poločase proti střele Jakuba Fulneka?
Proletěl jsem se, byla to skvělá střela. Jsem moc rád, že se mi to podařilo vyrazit a následnou dorážku dokázal Michal Klesa zablokovat.

V úplném závěru utkání se před vámi strhla trma, vrma. Jak jste ji viděl ze svého pohledu?
Už před tím jsme měli štěstí, kdy soupeř nastřelil břevno. Ivo Táborský byl při odkopnutí balonu v těžké pozici, míč mu skočil na břicho a kolem sebe měl dva protihráče. Šlo se do souboje, ze kterého naštěstí vyplaval míč ke mně.