V samém závěru přestupního období dokázalo Dynamo dotáhnout příchod ještě jedné významné posily do ofenzivy. Smlouvu na jihu Čech totiž podepsal útočník nebo křídelník Dzon Delarge z Konga, který v minulosti úspěšně působil ve Slovanu Liberec. Naposledy hrál v dresu ázerbajdžánského mistra FK Karabach.

Po odchodu Lukáše Provoda muselo být Dynamo na trhu v závěru přestupního období aktivní. Jihočeši se dočkali vysněné posily v podobě Tomáše Sivoka, ke kterému v průběhu týdne přibyl z Plzně zapůjčený Ubong Ekpai. V neděli, tedy v poslední den přestupního období, pak Dynamo získalo ještě jednu velmi zajímavou posilu - na jih Čech přichází na přestup útočník Dzon Delarge, který naposledy působil v ázerbajdžánském klubu FK Karabach! „Zatím jsme podepsali smlouvu do konce kalendářního roku. Po podzimu si sedneme a uvidíme, jaká bude panovat oboustranná spokojenost. Záležet bude určitě na tom, co on nabídne nám a co my pak jemu," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Konžský fotbalista začínal s fotbalem v Gabonu a na profesionální úrovni pak hrál poprvé v Kamerunu. V létě 2011 přestoupil do Dunajské Stredy a v létě roku 2012 se stal hráčem Slovanu Liberec. V dresu tehdy úřadujícího mistra si zahrál kvalifikaci o Ligu mistrů a hrál pak například pravidelně i ve skupinové fázi Evropské ligy. Na severu Čech vydržel až do ledna 2016, kdy přestoupil do rakouského bundesligového klubu FC Admira Wacker. Za ten ale nikdy nehrál, protože byl obratem poslán na hostování do tureckého Osmanlisporu. Velmi se mu dařilo především v dalším tureckém klubu Bursasporu, odkud v létě 2018 přestoupil do bohatého ázerbajdžánského klubu FK Karabach. V podzimní části sezony za Karabach nastupoval pravidelně v lize i v Evropské lize, avšak na začátku roku byl překvapivě přeřezaný do B-týmu, kde působil až do konce sezony. V úvodu právě probíhající sezony šanci v A-týmu již nedostal a dohodl se tak na předčasném ukončení tříletého kontraktu. Dzon Delarge je také od roku 2012 reprezentantem svého rodného Konga, ze které nastoupil do dvanácti reprezentačních zápasů, v nichž vstřelil jednu branku.

V Dynamu České Budějovice tedy podepsal smlouvu do konce kalendářního roku s tím, že po skončení podzimní části dojde k případné dohodě o dalším působení na jihu Čech. V Českých Budějovicích má nyní již platný kontrakt s tím, že se čeká na administrativní dotažení transferu ze strany ázerbajdžánské asociace.