Rychlá červená karta výrazně napomohla tomu, že Dynamo prohrálo souboj se Zlínem. Kouč hostujícího celku Tomáš Zápotočný nechtěl nic zabalit, na tiskové konferenci ale tvrdil, že celý zápas v oslabení se dát odehrát jen těžko.

Jak zápas hodnotíte, trenére?
Když dostanete ve 30. vteřině červenou kartou, honí se vám hlavou jen to, kdy vás ztrestá soupeř. To rozhodlo a zkazilo nám to veškerou taktiku, se kterou jsme do zápasu šli. Jsem z toho zklamaný. Dostat ve 30. vteřině červenou nejde. Chyby se ale ve fotbale dějí.

Měl Havel raději nechat Vukadinoviče dát gól?
Jednoznačně. Už jsme se o tom bavili s Lukášem. Radši, ať dá Vukadinović gól a můžeme s tím něco udělat. Takhle to byla kočka myš.

V oslabení jste obdrželi pět branek. Nešlo to odehrát i s deseti hráči lépe?
Nešlo, to nedáte. Hráči Zlína mají takovou kvalitu, že si vás povodí. Musím ještě smeknout před kluky, že to takhle uběhali. Dát 90 minut v deseti nejde zvládnout. Ubránit v hustém bloku se dá 20, 30 minut. I v deseti jsme měli šance, ale Zlín si to pohlídal.

Co se dělo o poločase v kabině? Prohrávali jste o dva góly, navíc jste hráli bez vyloučeného Havla.
Jedině jsme mohli kluky motivovat tím, aby to nezabalili. My jsme to zabalit nechtěli, nabádali jsme, že něco může přijít, třeba ze standardky. Mohli jsme trestat takhle, ale jak jsem řekl, Zlín přidal další góly a jednoznačně vyhrál 5:1. Můžu jim jen pogratulovat.

V týdnu vás čeká semifinále poháru, pak další důležitý zápas doma s Teplicemi. Nebojíte se, že může takhle porážka tým oslabit?
Ne, obavy nemáme. Věděli jsme, že je pro nás tenhle zápas důležitý, a že bychom Zlín odstřelili. Místo toho se Zlín nakopl, ale i tak to pořád máme ve svých rukou. Čeká nás důležitý zápas s Teplicemi a vůbec z toho nejsem nervózní.