Fotbalové Dynamo chce o Vánocích pomáhat. Zaměstnanci a hráči se rozhodli pomoci s nákupem dárků do dětských domovů, klub se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata a těsně před Vánoci na Střeleckém ostrově proběhne potravinová sbírka pro Potravinovou banku Jihočeského kraje.

Stejně jako v loňském roce se klub rozhodl podpořit dětské domovy v Jihočeském kraji. Zaměstnanci a hráči Dynama uspořádali mezi sebou finanční sbírku a za polovinu vybraných peněz nakoupili dárky pro Dětský domov Horní Planá. Druhá polovina peněz pak poputuje jako finanční dar pro dětský domov v Písku. Za peníze pak dárky pro děti z domova nakoupí Nadační fond Jihočeské naděje, který s Dynamem dlouhodobě kooperuje. „Bylo nám ctí, že jsme se mohli stejně jako v loňském roce do podpory dětských domovů zapojit. Žádný ze zaměstnanců ani hráčů neváhal a všichni přispěli," říká marketingový manažer Dynama Milan Džuba.

Letos poprvé se klub zapojil také do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. „Jedna z našich fanynek nás upozornila na to, že na webu Ježíškových vnoučat je přání směřované na náš klub. Českobudějovické Alzheimercentrum by rádo pro své klienty zajistilo vstup na vybraný domácí zápas našeho klubu. Rádi jsme toto přání splnili a hned jak to bude možné, klienty centra na Střeleckém ostrově přivítáme," říká PR manažer Dynama Aleš Strouha.

Těsně před Vánoci pak Dynamo ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje uspořádá sbírku potravin. „Tato sbírka bude věnovaná matkám samoživitelkám a dalším lidem, kterých se dotýká aktuální situace spojená s pandemií koronaviru. Vedle potravin mohou lidé přinést například i základní a dětskou drogerii," dodává Milan Džuba. Potravinová sbírka proběhne 21. a 22. prosince na velkém parkovišti za východní tribunou (z ulice Boženy Němcové).