Fotbalové Dynamo mělo podle původního plánu hrát ve středu v Xaverově proti Slovanu Liberec. Na žádost Jihočechů bylo ale utkání zrušeno a Liberec si zahraje v Turnově proti Chrudimi.

Už v průběhu minulého týdne trenér David Horejš spolu se svým realizačním týmem řešil, zda v náročném programu odehrát plánovaný zápas proti Slovanu Liberec. Jihočeši se nakonec rozhodli, že požádají vedení libereckého klubu o zrušení zápasu. K tomu také nakonec došlo.

„Šířka našeho kádru není teď bohužel taková, aby pro nás ten zápas měl smysl vzhledem k tomu, že o víkendu hrajeme další utkání se Slavií. Už při zápase se Spartou nám chybělo kvůli zdravotním problémům několik hráčů a k zápasu s Libercem bychom museli poslat hlavně mladíky, což jsme nechtěli," říká David Horejš.

Sám trenér Dynama byl v kontaktu s koučem Liberce Pavlem Hoftychem a Severočeši vyšli Dynamu vstříc a souhlasili se zrušením. Jihočeši budou mít tedy ve středu zápasové volno, které vyplní klasickými tréninkovými jednotkami. Další zápas pak odehrají v sobotu na Strahově, kde je bude čekat od půl druhé souboj se Slavií Praha.