Špatné zprávy se naplnily. Brankář Jaroslav Drobný s největší pravděpodobností už nezasáhne do letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Ze hry ho vyřadilo zranění stehenního svalu, které si přivodil v posledním ligovém zápase na hřišti Opavy.

Brankář Jaroslav Drobný, který letos nastoupil do osmnácti zápasů, v nichž zaznamenal sedm čistých kont, nedohrál utkání na hřišti Opavy. V závěru zápasu při snaze zachytit centrovaný balon utrpěl poranění stehenního svalu a následně pro něj utkání skončilo.

Čtyřicetiletý gólman na začátku týdne podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí, které potvrdilo očekávanou diagnózu. „Drobas má trhlinu ve stehenním svalu a je jisté, že nebude moci v nejbližší době hrát zápasy. Lékaři odhadují, že doba rekonvalescence bude přibližně jeden měsíc," říká trenér Dynama David Horejš, který absenci zkušeného gólmana označuje za velmi citelnou ztrátu: „Co si budeme povídat. Jarda je pro nás lídr v kabině i na hřišti. Poslední zápasy budeme muset zvládnout bez něj, je ale prakticky nemožné ho nahradit."

Dynamo má v závěru sezony k dispozici několik alternativ. Do brány se může postavit buď zkušený sedmatřicetiletý Zdeněk Křížek a nebo mladý chorvatský brankář Ivan Sušak, který ale zatím příležitost v ostrém soutěžním zápase nedostal. S týmem trénuje také devatenáctiletý Martin Janáček, v zimě ukončil své působení v pražské Spartě.