Dynamo versus Slavia. Bitva, kterou moc dobře znají fotbalisté a fanoušci áčka, v případě žen jde však o raritu. I vzhledem k tomu, že České Budějovice hrají v divizi a slávistky v nejvyšší české soutěži a prestižní Lize mistryň. Přesto se však oba týmy o víkendu potkají tváří v tvář. V sobotu v 15:00 na umělé trávě na Složišti dojde k souboji v rámci Poháru žen FAČR.

Více než povedenou sezonu prožívá ženský výběr Dynama. Bez jediné porážky vévodí tabulce divize C, góly dává jako na běžícím pásu a téměř neinkasuje. Což jasně dokazuje skóre 79:3. Podzimní část divize skončila ženám už na konci října, povinnosti před koncem kalendářního roku jim ale ještě neskončily. A to vinou poháru.

Pohár žen FAČR. Ženy Dynama se nezastavily v jeho prvním kole na konci září, kdy postoupily po pokutových kopech přes divizní kolegyně z Hradiště, ve druhém kole minulý týden pak naprosto rozdrtily výběr FC Praha, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Českobudějovické fotbalistky zvítězily rozdílem třídy 17:0 a zajistily si místo ve 3. kole. Pěti góly se blýskla Jandová, tři nasázela do branky Pražanek Vaňková, dvakrát se trefily Čondlová, Hrubá a Procházková, po jedné brance zapsaly další tři jejich parťačky.

Ženský tým se bude spoléhat na přínos svých střelkyň také tuto sobotu. Na Složiště přijede SK Slavia Praha, šampionky loňské sezony české nejvyšší soutěže, lídr té letošní a české zástupkyně v probíhajícím ročníku slavné Ligy mistryň, ženské obdoby Ligy mistrů. „Na zápas se velice těšíme. Přeci jen hrát s týmem, který je nejlepší v české lize a navíc je zástupcem Ligy mistryň, se nestává každý den. Pro nás i holky to bude skvělý zážitek. Ještě navíc, když je můžeme přivítat na domácí půdě,“ říká asistentka trenéra ženského týmu Diana Benátová.

"Těšíme se strašně, bude to pro nás svátek. Takový zápas jsme ještě nikdy nehráli. Doufám, že Slavii potrápíme a předvedeme dobrý výkon. S tím, že se nám povede vstřelit nějaký gól a potěšíme fanoušky," říká trenér Aleš Hanzlík. Utkání mezi ženami Dynama a ženami Slavie Praha odstartuje v sobotu 26. listopadu v 15:00 na umělé trávě na Složišti.

„Doufáme, že dorazí dost diváků a pomohou holkám ke kvalitnímu výkonu, protože to pro ně nebude určitě nic lehkého. V naší lize jsou zvyklé na úplně jiné tempo. Ale přípravě jsme porazily jejich juniorky a předvedly jsme skvělý výkon, takže doufám, že na to holky navážou a hlavně si zápas užijí,“ dodává asistentka trenéra. "Přejeme si, aby nás lidé přišli podpořit a vytvořili skvělou atmosféru. Jak pro holky, tak pro celé Dynamo," doplňuje ji trenér Hanzlík.