Nešťastné a uplakané. Tak by se dalo charakterizovat sobotní střetnutí Zimní ligy mezi rezervou Dynama a týmem ze Sezimova Ústí. Počasí fotbalu rozhodně nepřálo a louže vytvořené vytrvalým deštěm zastavily většinu alespoň trochu fotbalovějších akcí.

Podmáčený terén od začátku lépe sedl hostům, kteří téměř celý první poločas působili fotbalovějším dojmem. Šancí ale bylo na obou stranách jako šafránu. Tu první měl sice domácí Maruška, ale ze vzdálenosti zhruba deseti metrů nedokázal usměrnit centr z levé strany za záda hostujícího brankáře Hovorky. Hráči Sezimova Ústí drželi balón více na svých kopačkách a nebáli se postupovat s ním až k soupeřově bráně. Domácí zadáky stálo hodně sil udržet hosty daleko od své svatyně. Přes všechno jejich úsilí kapituloval mladý gólman Skála ve 43. minutě, kdy jej povedenou střelou z volného přímého kopu překonal Sezimoústecký obránce Köchlöfl - 0:1.

Po přestávce už se na hřišti neobjevil Maruška, mající zdravotní potíže a Kordík s Matouškem. Místo nich nastoupili Čančura, Pouzar a Koubík. Střídání to bylo povedené. Čančura na soupeře platil svou aktivitou a Pouzar opět ukázal, že pro něj není problém vymyslet pohlednou fotbalovou akci . V 58. minutě přišlo toužebné vyrovnání. Po rohovém kopu z levé strany se ve skrumáži nejlépe zorientoval Tomáš Kupka a vyrovnal na 1:1. Béčko především zpřesnilo hru a zvýšilo aktivitu. Když se k tomu ještě přidal trochu agresivnější projev, jako v případě Ivana Dvořáka, bylo na co koukat. Vše nasvědčovalo tomu, že juniorka strhne vedení na svou stranu. Co čert nechtěl, vše bylo úplně naopak. 85. minuta přinesla skrumáž v pokutovém území B-týmu, a hostující Chylík prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:2. Na vyrovnávací gól už nezbyly ani síly, ani čas.

Sestavy:

SK Dynamo České Budějovice B: Skála – Peroutka, Kupka, Kordík (Koubík), Matoušek (Pouzar) – Hrbáč, Dvořák, Mašát, Pintér – Maruška (Čančura, Janoušek), Hanzal

SK Spartak MAS Sezimovo Ústí: Hovorka – Vesecký, Köchlöfl, Korejčík, Kolací (Chylík) – Jelen, Kvasnička, Horka, Šulc (Toncar) – Petružálek, Chotovinský