Druhou polovinu sezony zahájil nigerijský útočník Fortune Bassey na hostování ve Vlašimi, kam odešel v průběhu ledna. V druholigovém celku si zatím vede velice dobře. Nastoupil do všech třech soutěžních utkání a v posledním kole dokonce rozhodl o výhře Středočechů vítěznou trefou.

Poprvé se v dresu Vlašimi představil africký fotbalista už v přípravě, kdy naskočil proti Chrudimi a hned se postaral o jedinou trefu v zápase. „Jsem rád, že mohu ve Vlašimi být. Trenér má ve mě důvěru a snaží se mě posouvat dál. Máme tu dobrou partu a už jsme vzájemně poznali," chválí si Bassey.

V základní jedenáctce nechyběl ani v úvodních třech zápasech Fortuna národní ligy, na hřišti vynechal pouhé dvě minuty. „Těší mě, kolik dostávám prostoru. Získávám důvěru, která mi velice pomáhá a snad i přispěje k tomu, abych se mohl vrátit připravený zpátky do Dynama," přeje si dvaadvacetiletý forvard.

V posledním ligovém utkání se dokonce zapsal do listiny střelců. V patnácté minutě pokořil třineckého brankáře a rozhodl o výhře 1:0. „Mám radost, že jsem se v lize konečně trefil a navíc nám to přineslo tři body. Už to byla opravdu dlouhá doba, co jsem se naposledy trefil, takže je pro mě vstřelená branka velkou motivací do další práce," řekl.

Ve stejný den Dynamo remizovalo na domácím hřišti se Spartou, což si Fortune Bassey nenechal v televizi ujít. „Když nemáme trénink nebo zápas, tak samozřejmě sleduji každé utkání. Zároveň se učím to, co trenér vyžaduje od útočníků," dodal na závěr.

Statistiky Fortune Bassey v této sezoně
SEZONAMUŽSTVOZÁPASYMINUTYGÓLYŽKČK
2020/21
2021/21
SK Dynamo ČB
Vlašim
6
3
112
268
0
1
0
1
0
0