Zklamání z něj čišelo, těžko hledal slova. Českobudějovický brankář Jindřich Staněk byl smutný, zklamaný, stejně jako jeho spoluhráči. Strakonický rodák v brance černobílých si vyčítal gólovou střelu Jurečky, která nakonec byla rozhodující. To opavský Vilém Fendrich mohl juchat, protože zneškodnil všechny šance Dynama.

Návrat do ligy jste si představovali jinak. Zápas s Opavou nevyšel hlavně výsledkově, že?
Určitě, chtěli jsme na úvod doma vyhrát, což se nám ale nepovedlo. Mrzí nás to, ale je to jenom první kolo, jedeme dál.

Utkání rozhodla jediná trefa. Na střelu Jurečky jste si sáhl, ale zastavit jste ji nedokázal.
Přeběhl přede mnou hráč, střelu jsem viděl na poslední chvíli. Nicméně takovou střelu si myslím, že bych měl chytat. Mohl jsem klukům pomoci víc v této situaci, tým jsem nepodržel.

Mrzí porážka o to víc, protože ve druhém poločase jste měli místy až drtivý tlak?
Ano. Je velká škoda, že jsme tlak nevyužili, že jsme neproměnili některou ze šancí. I když jsme těch opravdu vyložených také tolik neměli. Až v závěru, kdy je podržel brankář. Mrzí nás to, ale musíme zvednout hlavu a jede se dál.

Byl znát rozdíl mezi první a druhou ligou? Zejména v prvním poločase se zdálo, že aklimatizace vám dělá trošku problémy.
Tempo je samozřejmě jiné, to jsme věděli. V první lize je na všechno méně času. Byl to můj první ligový zápas, takže těžké z jednoho utkání vyvozovat závěry. Ale ve druhém poločase jsme soupeře zmáčkli, měli jsme převahu. Opava byla o něco lepší v první půli. Byl to minimálně remízový zápas.

Může to být problém Dynama v úvodu sezony? Zvykání si na ligové tempo?
Myslím si, že ne. Bylo to o prvním gólu. Až ho vstřelíme, bude se nám hrát snáz. Za výkon se nemusíme stydět, nechali jsme na hřišti všechno. Minimálně na druhé půli se dá stavět do dalších zápasů.

Potěšilo vás, že dorazilo přes čtyři tisíce fanoušků, kteří vás podporovali?
Jsme moc rádi a věříme, že podobné návštěvy budou pokračovat. Tentokrát to výsledkově nevyšlo, snad příště přidáme ke slušnému výkonu i bodový zisk.

Opavský hrdina Fendrich pochytal naděje Dynama

V zápase jste několikrát zachránil svůj tým a z velké části díky vám si Opava odvezla tři body. Který ze zákroků byl nejdůležitější?
Zmínil bych asi dva. V první půli standardka Jiřího Kladrubského, kdy jsem si na mé tyči pohlídal jeho střelu. A pak v závěru dva zákroky krátce po sobě, ty nám zachránily vítězství.

Co jste si řekl, když jste v nastavení vychytal ránu Mršiče i dorážku Táborského?
Že už snad bude konec. Byly to víceméně reflexivní zákroky, měl jsem i trošku štěstí.

Čím si vysvětlujete, že jste se ve druhém dějství prakticky nedostávali za polovinu hřiště?
Chyběla nám mezihra. Rychle jsme ztráceli míče, Budějovice dostaly do tlaku. Měly několik rohů, standardek, byli jsme pod velkým tlakem. Měli jsme jen dva náznaky šancí, jinak jsme se de facto jen bránili.