Do startu nového ročníku FORTUNA:LIGY zbývá týden a realizační tým prvního mužstva finalizuje kádr pro ligové boje. Vedení klubu dolaďuje podmínky pro hostující hráče a celá řada fotbalistů tým opustila.

V nové sezoně budou v Dynamu hostovat Lukáš Provod (Plzeň), Filip Havelka, Jiří Kulhánek, Zinedin Mustedanagič (všichni Sparta). Vedení klubu v těchto dnech finalizuje jejich smlouvy o hostování tak, aby všichni mohli naskočit do prvního kola. S týmem se nadále připravuje i Tomáš Sivok, ten ale zatím své finální rozhodnutí neudělal.

V posledních dnech bylo dotaženo hned několik odchodů z klubu. Své působení na jihu Čech definitivně ukončil záložník Adrián Čermák, který naposledy z Dynama hostoval v FC MAS Táborsko. Nyní v letní pauze přestoupil do slovenského prvoligového klubu FC ViOn Zlaté Moravce. Čermák působil v Dynamu od léta 2016, avšak jeho slibný start přibrzdilo vážné zranění kolene, po kterém se již výrazněji do kádru neprosadil.

Působiště pro novou sezonu mění také křídelník Roman Wermke. Dlouholetý stabilní člen A-týmu se pro nadcházející prvoligovou sezonu do kádru nevešel a nakonec bude hostovat v druholigovém Baníku Sokolov.

Zpět do Sparty se před startem sezony vrací i Daniel Mareček a černobílé barvy nebude hájit ani útočník Karsten Ayong, který se s Dynamem nedohodl na podmínkách smlouvy. Ofenzivně laděný záložník nebo útočník Lukáš Pouček se aktuálně připravuje s nováčkem druhé ligy z Vyšehradu.