Fotbalisté Dynama se v sobotu 7. července představí na prvním letním turnaji, na tradičním klání v Nové Včelnici. Online zpravodajství včetně fotografií můžete sledovat po celý den na facebookových stránkách klubu www.facebook.com/dynamocb. Podrobné online reportáže ze všech čtyř zápasů turnaje proběhnou také na serveru www.onlajny.com!

Fotbalový klub Dynamo České Budějovice patří k tradičním účastníkům turnaje. Na vítězství ale čekají již velmi dlouhou dobu..

Před začátkem sezony 2002/2003 se Dynamo pod vedením Pavla Tobiáše střetlo na úvod s Teplicemi, které tehdy vedl náš pozdější trenér Franrišek Cipro. Utkání skončilo nerozhodně 0:0 a Jihočeši postoupili do finále na pokutové kopy (za Dynamo se tehdy trefili Svoboda, Plocek, Lafata, Povišer a Bubenko - za Teplice byl neúspěšný pouze Pavel Horváth). Finálový duel mezi Dynamem a Libercem skončil lépe pro Severočechy, kteří díky brance Gyana zvítězili 1:0.

O dva roky později před sezonou 2004/2005 obsadilo Dynamo na včelnickém turnaji třetí místo, když nejprve remízovalo s tehdejším 1.FC Synot (nyní 1.FC Slovácko) 1:1 a prohrálo až na pokutové kopy (trefil se pouze Grznár, Homoláče a Svobodu brankář Drobisz vychytal). I o zápasu o třetí místo rozhodovaly až pokutové kopy. Za Dynamo se v průběhu následného zápasu se Slávií trefili Vozábal a Kulič, avšak střelecky se zaskvěli i Piták s Lumírem Sedláčkem (pen.) a o vítězství Dynama rozhodly až penalty, ve kterých se trefili Kulič, Myšák, Němec a Vozábal.

Před ligovým ročníkem 2006/2007 skončili Jihočeši na druhém místě. V semifinálovém duelu skončilo utkání se Slávií v normální hrací době 0:0 a o vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy. V těch byli úspěšnější hráči Dynama, za které se trefili Faldyna, Adamec, Kladrubský, Volešák a Gruber. I finálový duel proti Sigmě Olomouc rozhodovaly penalty. V normální hrací době sice poslal již ve 13. minutě Jihočechy do vedení Adam, jenže v 63. minutě vyrovnal Škerle a utkání tak skončilo 1:1. V následném rozstřelu se trefili Gruber s Kladrubským a Mácha s Schönem na brankáře Sigmy Vojáčka nevyzráli. V konečném účtování tedy vyhrála Sigma Olomouc, druhé bylo Dynamo, třetí Kladno a čtvrtá Slavia Praha.

44. ročník turnaje, který se hrál před startem sezony 2007/2008, nezastihl Dynamo v nejoslnivější formě. První zápas na turnaji prohráli Jihočeši s Olomoucí 0:1, když jedinou branku zápasu vstřelil již ve 4. minutě hry Melinho. Ani utkání o třetí místo Dynamu vůbec nevyšlo. Tým kouče Františka Cipra sice vedl od 5. minuty nad Žižkovem díky brance Vozábala, jenže do konce poločasu vývoj zápasu obrátili ještě Švancara s Kučerou a když i ve druhém poločase Jihočeši inkasovali další dvě branky, skončilo utkání vysokou porážkou 1:4.

Následný ročník turnaje před začátkem sezony 2008/2009 vedl tým nový trenér Jan Kmoch, pod jehož vedením tým v prvním zápase prohrál se Slovanem Liberec 1:2. V prvním poločase se střelecky prosadili liberečtí Brožík s Vlaskem a na začátku druhé půle vstřelil jediný gól Dynama Vladimír Dobal. V utkání o konečné třetí místo pak budějovický tým zdolal v zajímavém utkání slovenskou Artmedii Petržalka 2:1. Hned na začátku druhého poločasu poslal Dynamo do vedení Mašát a na vyrovnávající gól Pospěcha dokázal v 58. minutě odpovědět Martin Jasanský.

Ve 46. ročníku turnaje před začátkem sezony 2009/2010 začínali fotbalisté Dynama se Slavií Praha. Aktivně hrající fotbalisté Slavie vstřelili jedinou branku utkání až pět minut před koncem, kdy zaváhání budějovické obrany využil střelec Stanislav Vlček. Zápas o třetí místo proti Příbrami v normální hrací době branku nepřinesl a o vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy. V těch dominovali Jihočeši, za které se postupně trefili Žižka, Jasanský, Pires a Ondrášek.

Během léta před startem sezony 2010/2011 nastoupili Jihočeši k prvnímu zápasu na turnaji proti pražské Slavii. V zápase hraném na 2x35 minut branka nepadla a o postupujícím do finále tak rozhodly pokutové kopy, které vyšly lépe sešívaným. V zápase o třetí místo se pak fotbalisté střetli s týmem FC Zbrojovka Brno. Vyrovnaný zápas rozhodl jedinou brankou ve 26. minutě Richard Dostálek. Fotbalisté Dynama tak obsadili na vůbec posledním ročníku turnaje konečné čtvrté místo, když za celý turnaj nedokázali vstřelit jediný gól.

V loňském roce před sezonou 2011/2012 dal trenér Jiří Kotrba na turnaji příležitost především mladým hráčům. Ti hodně překvapivě v prvním zápase porazili favorizovanou Slavii Praha 2:0, když se střelecky prosadili Petr Benát (z pen.) a František Němec. V hodně podobné sestavě pak tým nastoupil i do odpoledního finále a kvůli značné únavě všech hráčů Jihočeši nakonec prohráli s pozdějším ligovým mistrem Slovanem Liberec vysoko 0:5.