Představil se na Střeleckém ostrově v reprezentačním dresu proti jednadvacítce Chorvatska, ale na hřišti nevydržel dlouho. Mladík Pavel Šulc se v kvalifikačním utkání na domácí půdě zranil a od té doby nezasáhl do žádného soutěžního utkání. Už se však zotavuje a nechtěl by si nechat utéct restart prvoligové soutěže.

Jak se vám přihodilo svalové zranění?
Přišlo to zhruba už v šestnácté minutě zápasu. Byl to můj první sprint v zápase, píchlo mě ve svalu a cítil jsem bolest. Myslel jsem, že se to srovná, tak jsem ještě minutu hrál, ale nešlo to. Začala mě bolet celá noha a musel jsem střídat.

Věděl jste hned, že je zle?
Ano, bylo mi hned jasné, že to není dobré.

Je to smutný paradox, že jste si zranění přivodil v reprezentačním dresu na Střeleckém ostrově.
Bohužel. K fotbalu to patří, nic s tím neudělám.

Lékař reprezentace hned poznal, že se jedná o trhlinu ve svalu?
Fyzioterapeut týmu mi říkal, že mám utržený sval a je to špatné. Hned druhý den po zranění jsem šel na rezonanci, kde mi řekli, že tam mám díru.

Jak probíhala rekonvalescence?
První týdny jsem chodil na Dynamo, kde se o mě kluci starali a léčili jsme to. Docházel jsem i na elektroléčbu a masáže. Postupně se to zlepšovalo a začal jsem cvičit. Nejdřív především horní část těla a po čtyřech týdnech také nohy. Už jsem začal i běhat, ale není kam chvátat, když je soutěž pozastavena.

Pokud by se soutěž rozběhla, jste připravený zapojit se do plného tréninku?
Ano, ale stále to nechceme uspěchat. Příští pondělí bych měl začít naplno. Pět týdnů jsem nehrál žádný zápas, tak už bych byl moc rád, kdyby se znovu začalo a mohl jsem se zapojit i do utkání.

Už víte, zda po dalším zpřísnění vládních opatření budete pokračovat v trénování?
To nikdo neví, zatím nemáme žádné zprávy.

Z osobního pohledu jste uvítal, že se ligová sezona zastavila?
Je to opravdu špatná situace, ale samozřejmě jsem to celkem uvítal. Prodloužilo mi to možnost rekonvalescence, mohl jsem sval pořádně posílit.