Zápas Boleslav - SK Dynamo

Druholigový šlágr podzimu zvládli lépe fotbalisté SK ČB, které nesrazil ani vedoucí gól soupeře: výhra 2:1 znamená, že Jihočeši vystřídali Mladou Boleslav na čele tabulky! Zápas začal podle předpokladů opatrně. Domácím dodalo kuráž odstoupení hostujícího kapitána Váchy, který už ve 13. minutě musel opustit hřiště pro zranění. Následující čtvrthodinka se nesla ve znamení větší aktivity domácích, Pospíšil skluzem mařil střely Pěničky a Svobody. Hosté poprvé vystřelili na bránu v 25. minutě, avšak Klinkova střela postrádala razanci. Ve 26. minutě Jihočeši vybojovali svůj první roh, Povišerův centr se dostal za druhou tyč k Opravilovi, který zadovkou vyzval Pospíšila, jenže tomu střela nesedla. Chvíli nato Janda vybojoval míč, Povišer jej podloubl dál a Opravilova hlavička skončila na síťce. V této fázi zápasu Jihočeši srovnali krok, což potvrdil i Janda svou střelou z otočky. Hra v poli se srovnala, avšak dva trestné kopy Jakubce poslaly hosty zpátky na zem. Ve 36. minutě Hodan koníčkem po Jakubcově centru těsně minul šibenici Semanovy branky, když přehlavičkoval Jandu, ale dvě minuty poté si domácí vše zopakovali a nekrytý Hodan po Jakubcově standardce nedal hlavou Semanovi šanci. Ve 45. minutě Seman znovu při nebezpečné Jakubcově standardce pomohl míči na břevno. Ve druhé půli utkání dostalo konečně šťávu a diváci viděli šance na obou stranách, také na Jihočechy byl už mnohem radostnější pohled. Hostům hned v úvodu zatrnulo při Opravilově zákroku na Skoupého, zavánějícím penaltou. V 54. minutě Klinka zleva nádherně zatočil roh k bližší tyči, kde se prosadil kulhající Sivok ─ 1:1. Střelec gólu byl chvíli předtím odnesen ze hřiště na nosítkách a ošetřován za brankou. Záhy po svém vyronávacím gólu musel ze hřiště definitivně a v 56. minutě byl vystřídán Peckou, stejně jako předtím Vácha pro zranění. Na druhé straně nesmírně nebezpečný Jakubec z trestného kopu znovu prověřil Semana a budějovický brankář vytáhl míč na roh. V 62. minutě se hbitý Klinka otočil kolem Šmerdy, předal míč Plockovi, kterému pokus o zpětnou nahrávku Klinkovi nevyšel, takže posunul míč do středu na aktivního Jandu. Ten však správnou mušku v tuto chvíli neměl a jeho pravačka atakovala přilehlé paneláky. Prakticky vzápětí se nečekaně objevil ve vyložené šanci Opravil, ale mířil těsně vedle Macháčkovy svatyně. Domácí odpověděli rychlou kombinační akcí, na jejímž konci poslal střídající Novotný míč v pádu vedle. V 78. minutě domácí promarnili jedinečnou příležitost strhnout vítězství na svou stranu: Svoboda skvěle načasoval svou přihrávku těsně za beky Slezákovi, druholigový kanonýr ale těsně minul vzdálenější tyč. Za povážlivého šera vytěžili z otevřeného fotbalu tři body hosté: Janda si na okraji šestnáctky povodil obranu, akci vyšperkoval nádhernou přihrávkou skrz nohy na Pecku, a ten nezaváhal. V závěru podržel Jihočechy jako už tradičně brankář Seman, když si na něho nepřišel ani Svoboda, ani Hodan, ten dokonce hned dvakrát.
Zdroj: Českobudějovické listy