Zápas Kolín - SK Dynamo

Kdo čekal podobně úpornou bitvu jako na podzim, kdy Kolín prohrál na jihu až Váchovým gólem v 93. minutě, asi nevěřil vlastním očím - Jihočeši totiž soupeře deklasovali, stříleli nádherné branky a byli tak jasnými pány na hřišti, že pro odevzdaného soupeře je těch 0:5 ještě hodně milosrdných... Velké věci se dají dělat, když se mužstvo dostane do herní pohody! Po celé utkání bylo zcela jasné, kdo je v tabulce druhé ligy poslední a kdo je na jejím čele. Hosté od začátku se do zakřiknutého soupeře pustili s velikou vervou, převyšovali domácí hráče po všech stránkách a po celý zápas nedali Kolínu vydechnout. V 8. minutě Klinkův únik na hranici vápna zastavil Dosoudil faulem, Povišer to zkusil z úhlu přímo na bránu, ale mířil vedle. Ve 13. minutě Kmoch v podobné situaci zastavil Povišera, ale ani Vozábalův trestný kop ke gólu nevedl. V 15. minutě opět výborně hrající Penner dlouhým centrem našel Sivoka, po jehož hlavičce se v dobré pozici ocitl Lafata, ale vystřelit už nestačil. Ve 24. minutě po Vozábalově přesném centru střílel Povišer z voleje, ale tísněn zadáky Kolína přestřelil. Ve 30. minutě po Vozábalově rohu Svoboda hlavou poslal míč do náruče brankáře Oudrana. Tři minuty poté konečně udeřilo, když Povišer poslal míč přesně na Lafatu, který zcela sám u vzdálenější tyče hlavou pohodlně otevřel skóre. Ve 35. minutě Sivok po Markově centr přehazoval vybíhajícího Oudrana, ale míč přelétl přes opuštěnou branku. Dvě minuty poté však již hosté druhý gól přidali, když Plocek přetáhl míč přes celé hřiště na roh velkého vápna a Klinka nádherně přes hlavu umístil svůj ukázkový lob v horním růžku kolínské branky ─ 0:2. Překrásná branka jen dokumentovala nevídanou herní pohodu Jihočechů, kterou v závěru první půle narušil jen likvidační, zákeřný faul Michala zezadu na Marka. Ten po ošetření ze hřiště odkulhal a zbytek první půle hosté odehráli jen v deseti, pro Marka tak zápas už ve 41. minutě skončil. Po přestávce přešel Wozniak za Marka na pravý kraj obrany a na stoperu dostal šanci Hapal. Zpočátku Budějovicím trochu trvalo, než se se změnou v sestavě vyrovnaly. Přesto už ve 47. minutě předvedly další ze svých nápaditých akcí, když Vozábal prostrčil míč na Plocka, jenž levačkou dobře vystřelil, ale Oudran nohama stačil vykopnout a následnou dorážku už Vozábal dobře netrefil. Po hodině hry ale hosté svůj fotbalový koncert rozehráli zase naplno! Načala to v 60. minutě Povišerova dalekonosná střela, kterou Oudran až nadvakrát pokryl, vzápětí Povišer už blíže k brance jen těsně minul levou tyčku. V 59. minutě Vozábal vymyslel čítankovou kolmici na Klinku, ten už sám mohl střílet, ale ještě míč posunul na Lafatu, kterému nezbylo než míč uklidit do brány ─ 0:3. Druhým gólovým exekutorem se jen dvě minuty poté stal Klinka: střídající Latka výborně zatáhl míč od půlicí čáry a po jeho na milimetr přesném centru Klinka parádní hlavičkou opět vymetl šibenici ─ 0:4! V těchto fázích zápasu už domácí fotbalisté zcela rezignovali a čekali, kdo by tak vhodil ručník do fotbalového ringu. Převaha hostí byla absolutní, pohrávali si s kolínskými fotbalisty jako kočka s myší. Domácí nakonec mohli odejít s ještě větším výpraskem, některé další šance však hosté spálili, pár jich pochytal náhradník v kolínské brance Oudran. Páté brance ve své síti však nezabránil, protože v 84. minutě Povišer vybojoval míč a vybídl ke skórování střídajícího Váchu, jenž se s rolí exekutora vypořádal s obvyklou rutinou ─ 0:5.
Zdroj: Českobudějovické listy