Fotbalisté Dynama České Budějovice potvrdili slova svého trenéra Tobiáše a zápas s Mladou Boleslaví v rámci 6. kola Gambrinus ligy doslova odjezdili. Proti silnému soupeři jim byl odměnou bod za remízu 1:1. Oba góly paradoxně ale vstřelili hosté, když na branku Mendyho „odpověděl“ v 57. minutě do vlastní brány Kalina.

Trenér Pavel Tobiáš udělal oproti poslednímu zápasu jedinou změnu v sestavě, když nechal na lavičce sedět beka Peroutku, místo kterého nastoupil Žižka. Ten se postavil na post levého obránce a na pravé straně stanul Martin Leština.

Jihočeši začali zostra a snad po deseti vteřinách hry vyslal nepříjemný balon směrem Millerovi levačkou Šíma, míč ale prolétl těsně nad břevnem. Hosté se od úvodních minut soustředili na precizní defenzivu, avšak dobře namotivovaní Jihočeši je dokázali zatlačit. V 7. minutě hry poslal Benát míč opět na hlavu Šímy, jehož další zakončení opět mířilo nad. Jihočeši měli i v dalších minutách míč častěji pod kontrolou, avšak hosté pomalu začali zvyšovat tempo a hra se vyrovnávala. Na pravé straně byl aktivní především pravý bek Kalina, který poslal do vápna několik velmi nebezpečných centrů. Oba celky pak měly možnost zahrávat několik standardních situací. Nebezpečnější byly ty hostující, které nejednou přinesly zmatek před Kučerou. Když se těsně před koncem první půlhodiny neujaly rány Poláčka a na druhé straně Sedláčka, přišla v 34. minutě branka hostů, kterou hlavou vstřelil po rohovém kopu Poláčka Alexandre Mendy. Inkasovaný gól domácí mužstvo značně zaskočil a několik dalších minut se nemohl dostat do zajímavější pozice. Ve 43. minutě mohl vyrovnat po Homoláčově pasu Sedláček, z ideální pozice ale hlavičkoval půl metru nad. Závěr poločasu se pak odehrál na polovině domácích a do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Druhý poločas začali Jihočeši střelou Šímy, pak se ale dostali pod mírný tlak, který vyvrcholil nepovedeným rohovým kopem hostů. Jedinečnou šanci ke skórování měli v 55. minutě po centru Benáta nabíhající Svátek se Sedláčkem, oba se skluzem natahovali po zakončení, avšak ani jeden z nich balon netrefil. Po téměř totožné akci se o dvě minuty skóre již změnilo, na Benátův centr sice opět nedosáhl nabíhající Sedláček, avšak o vyrovnání se nešťastným vlastním gólem postaral Václav Kalina. Jihočeši rázem ožili, což ocenily prořídlé ochozy E.ON stadionu a začal se hrát zajímavý fotbal. Horkost musela polít v 63. minutě Hílka, který si málem také vstřelil vlastní branku po rohu Poláčka. O čtyři minuty později měli možnost zahrávat roh i domácí, parádní Benátův centr ale přelétl hlavu Sedláčka snad o decimetr. Hosté byli průběhem druhého poločasu zaskočeni a Jihočeši si dokázali vytvořit několik šancí. Nejprve měl smolně na levou nohu míč Benát a pálící Šíma zamířil do obranného valu, Leština zamířil z těžké pozice nad a nejlepší možnost vstřelit branku měl Ondráček, jehož rána minula o malý kousek šibenici hostující svatyně. Závěr zápasu byl sice hektický, avšak ani jedno z mužstev žádnou ze svých šancí neproměnilo a utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Stráský Tomáš (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Bylo to přesně takové utkání, jak jsme si ho představovali, protože Boleslav má skutečně obrovskou kvalitu. My jsme nasadili naše zbraně, které jsme uplatnili ve Zlíně, to je bojovnost, houževnatost, osobní odvahu v nějakém brejku a důsledné bránění. Scénář zápasu, který já jsem měl, byl sice jiný, protože jsme inkasovali po standardní situaci, kterou jsme nedůsledně bránili. Pokud by skončil poločas 0:0, tak jsem věřil tomu, že ty tři body získáme. Přitom jsme nakonec po nich i sahali, protože to naše vyrovnání přišlo skutečně hodně brzy a měli jsme pak několik velmi vydařených brejků."

Pavel Hapal (trenér Ml. Boleslavi): "Chyběla nám kvalitnější kombinace a finální přihrávka. Soupeř to vycítil a tím, že ve druhé půli velmi rychle vyrovnal, tak ta hra se překlonila na jejich stranu. My jsme pokračovali v těch nepřesnostech a nebyli jsme schopní vytvořit si nějakou gólovou příležitost, abychom utkání zlomili na naší stranu. Před zápasem jsme sice chtěli tři body, ale po zlepšeném výkonu domácích, kterým šlo dnes o hodně, jsme na výhru pomýšlet nemohli."