Fotbalistům Dynama České Budějovice vyšel poslední domácí zápas roku 2006 na výbornou. Na E.ON stadionu na Střeleckém ostrově s přehledem porazili tým Olomouce 2:0 a po šestnácti odehraných kolech mají na svém kontě výborných pětadvacet bodů. Jihočeši vstoupili do zápasu s trápící se Olomoucí na výbornou a již ve 2. minutě vstřelil úvodní gól zápasu jak jinak než z přímého kopu Ladislav Volešák. Druhý gól domácích vstřelil v samém závěru první půle z pokutového kopu Jan Svátek, který tak potrestal faul na Táborského.
Opět s drobnými úpravami ve složení obranné formace nastoupili fotbalisté Dynama do zápasu s Olomoucí. Na levém kraji obrany dostal příležitost Jiří Peroutka a Jaromír Plocek zaujal místo Jiřího Jeslínka na pravé straně zálohy.

Část diváků se ještě nestihla usadit na svých místech, když musela se zájmem sledovat situaci ke které došlo již ve 2. minutě hry. Středem hřiště se probíjel Jaromír Plocek, jenž byl čtyři metry před pokutovým územím faulován a následovala tak možnost pro vyjímečného exekutora přímých kopů Ladislava Volešáka. Mladý záložník, který na jihu Čech hostuje ze Sparty Praha, pouze potvrdil svůj mimořádný dar od Boha a střelou podél olomoucké zdi nedal brankáři Vojáčkovi šanci - 1:0. Vedoucí branka Jihočechům pomohla a hosté byli naopak rázem jak opařeni. V 11. minutě se sice hosté po Cléberově přímém kopu zatlačili před Filipkovu bránu, budějovického gólmana však neohrozili. Daleko větší šance přišla na druhé straně. Černý prosvištěl okolo Flachbarta a na zlatém podnose poslal míč na zcela volného Svátka, který však místo hlavičky zvolil střelu nohou a to nebylo nejlepší řešení. Ve 29. minutě kopalo Dynamo další přímý kop, centrovaný míč Černého nasměroval opět Svátek do náruče Vojáčka. Když začali hosté v závěru poločasu pomalu zvedat hlavu, k zemi je uzemnil Ivo Táborský, který nejprve skvěle zpracoval Černého skvostnou přihrávku, poté postupoval sám na olomouckou branku a v rozhodujícím okamžiku upadl v pokutovém území po nešikovném zákroku gólmana Vojáčka. Následovala žlutá karta pro hostujícího brankáře a zároveň pokutový kop ve prospěch Dynama. K jeho zahrávání se postavil Jan Svátek a přesně umístěnou střelou zvýšil na 2:0 pro domácí. Okamžitě po olomoucké rozehrávce ukončil sudí Moláček první poločas.

Druhá část hry se nesla v daleko poklidnějším duchu a ač hosté vrhli všechny síly do ofenzivy, gólových příležitostí spíše ubylo. Jihočeši pohodlně udržovali dvoubrankový náskok a fotbalisté Sigmy prakticky pokaždé naráželi na dobře konsolidovanou obranu domácích. Přesto ale nechybělo mnoho a hned po pěti minutách hry mohl utkání zdramatizovat střídající Vojtěch Schulmeister. Při pasu Pulkerta totiž v pokutovém území uklouzl Homoláč a před olomouckým útočníkem zívala poloodkrytá brána Dynama. Mladý útočník ale krátce zaváhal a ve skluzu nedokázal míč přesně usměrnit. Na opačné straně hřiště dělal velké problémy hostující obraně při chuti hrající Jaromír Plocek, jehož výpady po pravém křídle znamenaly velké nebezpečí. Hosté byli ve hře dopředu naprosto bezzubí a vzhledem k tomu, že i Jihočeši neměli potřebu hnát se do útoku, viděli příchozí diváci ve druhém poločase spíše podprůměrný fotbal. Dvojice Roman Hubník - Vojtěch Schulmeister se sice v útoku snažila, avšak střely Hubníka ze samého závěru poločasu gólmana Filipka dostatečně neprověřily. Trenér Cipro navíc v závěru takticky střídal a celý tým Jihočechů si dvoubrankové vedení bez větších problémů pohlídal...

Žižka Michael (89.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaromír PLOCEK - Sehrál velmi důležitou roli hned v úvodu utkání při první brance Dynama. Byl to právě on, kdo se nebojácně pustil proti přesile protihráčů a po faulu na jeho osobu proměnil precizně přímý kop Ladislav Volešák. Svou velkou chuť projevoval pak v celém průběhu zápasu, kdy ve spolupráci s Jiřím Kladrubským dával na pravé straně hřiště protihráčům hodně zabrat. Ve druhém poločase za stavu 2:0 byl jeden z mála hráčů, který nepolevoval a jeho výpady po pravém křídle znamenaly vždy pro soupeřovu bránu velké nebezpečí.
Tři nejlepší hráči zápasu: Plocek, Černý, Horejš

František Cipro (trenér Dynama): "Utkání mělo v prvním poločase náboj, hrál se dobrý fotbal. Měli jsme hodně šancí, mohli jsme skórovat i víckrát. V druhé půli jsme se však zbytečně zatáhli, přepustili jsme střed hřiště. Jinak dnes začalo jaro, teď už se hraje i o lepší vzájemný zápas. Proto jsme potřebovali vyhrát, takže jsem spokojený."

Vlastimil Petržela (trenér Olomouce): "Dojmy ze zápasu bych si nechal pro sebe, jestli dovolíte. Porazili jsme se sami svojí hloupostí. Každý trenér má před zápasem svoji ideu. Já jsem prostě věřil, že v prvním poločase to uhrajeme na nulu a pak nasadíme útočníky, kteří nějaký gól vstřelí. Nutno ovšem přiznat, že nemáme žádného zdravého útočníka, všichni jsou fit tak z poloviny."