Starší dorostenci U19 Dynama České Budějovice v 11. kole České ligy dorostu smetli stejně staré hráče FK Pardubic 5:0! Budějovičtí byli po celý zápas výrazně lepším mužstvem a do listiny střelců se postupně zapsali Radouch, Kabele, Čadek, Linhart a Malý. Jediným smutným hráčem v černobílém dresu byl po utkání Kadula, jenž si v 55. minutě vykoledoval červenou kartu.

Za sobotního slunečného poledne se na SCM Mladé rozehrálo již jedenácté kolo Celostátní ligy staršího dorostu – U19. Českobudějovičtí dorostenci hostili mladíky z klubu FK Pardubice a pořádně se do nich od úvodních minut zakousli. Hned v 9. minutě předvedli Jihočeši pěknou kombinační akci, Kadula postrčil Vaňkovi, ten vyslal vpřed Radoucha, jeho střelu však vychytal hostující brankář Seifert. Následný roh hostující obrana odvrátila do středu hřiště, zde ale míč zpět pro domácí vybojoval agilní Staněk, bez rozmýšlení vybídl krásnou kolmicí Davida Radoucha, jenž střelecký reparát zvládnul na výbornou a přesnou přízemní střelou k tyči otevřel skóre utkání.

Další pohlednou akci předvedli domácí v 19. minutě, nejprve Vaněk jen o centimetry minul pardubickou branku, krátce nato vyslal vpřed Novotný Kadulu, ale jeho střela levačkou postrádala patřičnou razanci. Za deset minut se mohlo měnit skóre podruhé, po dlouhém nákopu od domácí branky se v souboji rameno na rameno s hostujícím obráncem prodral k míči Vaněk, jenže ve stoprocentní šanci mířil doprostřed a nechal vyniknout pardubického gólmana.

Také do druhé půle vlétli domácí jak utržení ze řetězu. Hned v 51. minutě rozehrál Kadula standardku přímo na hlavu Jakuba Kabeleho, který před vybíhajícím brankářem hostí pohodlně skóroval, 2:0. Běžela 63. minuta a dopředu se mezi pardubickými obránci prosmýkl vystřídavší Mravec. Východočechům se podařilo jej zastavit až ve vlastním pokutovém území, jenže podle hlavního rozhodčího to Pešek udělal nedovoleným způsobem a kopala se tak penalta. K té se rozběhnul Václav Čadek, první neumístěný pokus po zemi mu Seifert chytil, z následné dorážky už ale Čadek rozvlnil síť hostující branky a zvýšil na 3:0.

Budějovičtí mladíci po celou dobu kontrolovali utkání, obrana hrála bezchybně a pro pardubické útočníky znamenala nepropustnou zeď. Východočeši se prakticky za celý zápas nedostali do vápna domácích a ke střeleckému zakončení. Naprostou ofenzivní a střeleckou nemohoucnost Pardubic korunoval v 73. minutě Schejbal, který nedokázal proměnit penaltu nařízenou po faulu Kabeleho na Bartoše. To bylo poprvé a naposledy v utkání, co hosté ohrozili budějovickou branku. A jak praví staré fotbalové pravidlo “nedáš – dostaneš“, pardubičtí byli potrestání hned vzápětí. V 75. minutě vyrobil hostující brankář Seifert školáckou hrubku, neudržel v rukavicích centr z pravé strany, míč mu propadl na trávník přímo na kopačky Malého, kterému Seigert zabránil ve skórování jen jeho podražením. Po hvizdu rozhodčího dostal Seifert žlutou kartu a kopala se další penalta, tu s přehledem do horního růžku proměnil Zděněk Linhart, 4:0!

Hosté se ještě ani nestačili vzpamatovat a prakticky po rozehrání se po přihrávce Linharta dostal k zakončení Daniel Malý, který gólem na 5:0 dovršil kanonádu černobílých. Budějovičtí dorostenci předvedli další kvalitní výkon, po celý zápas bylo zřejmé, že jsou technicky, takticky i fyzicky lépe vybaveni, než jejich soupeř a zcela po zásluze si za vítězství připsali 3 body do ligové tabulky.

Pavel Tobiáš (trenér): Jednoznačný zápas. Soupeř byl tentokrát z kategorie slabších.Důkazem je to, že po vyloučení Kaduly, jsme dokázali v 10 hráčích vstřelit 3 góly. Přesto se utkání zozjíždělo pozvolna.V 1.poločase jsme hodně kazili přihrávky a bylo dost nevynucených ztrát míče.Ve druhé půli se hra zpřesnila a hlavně jsme přidali na důrazu kolem a uvnitř, pokutového území soupeře.V závěru byl rozdíl v kvalitě týmů výrazný. Kaňkou zápasu je vyloučení Kaduly, nicméně šlo o 2 fauly v zápalu boje. Po utkání nás znovu zamrzela zbytečná prohra v Hradci před týdnem.