SK Dynamo České Budějovice vyhrálo díky gólu Ladislava Volešáka v Mladé Boleslavi 1:0 a bude hrát nejvyšší fotbalovou soutěž v České republice také v příští sezóně. Jistotu záchrany Dynamu poskytla Sparta, která rozstřílela Slovácko 4:0. Podobně si vedl i druhý účastník o titul fotbalového mistra Baník Ostrava, který porazil Kladno 3:0.

Fotbalisté Českých Budějovic předvedli fotbal, který byl hoden Gambrinus lize. Úvod utkání sice patřil domácím borcům, ale Táborský ve druhé minutě nedokázal překonat brankáře Kučeru. Domácí Mladá Boleslav měla v první desetiminutovce ještě jednu velkou šanci, ale Chramosta svůj únik zakončil hodně nepřesnou křížnou střelou. Po úvodním tlaku se hostující hráči na rozdíl od předešlých utkání, kdy jejich herní styl nepřipomínal boj o setrvání v nejvyšší soutěži, do svého soupeře zakousli a hlavně díky herní pohodě záložní řady předváděli pěkný kombinační fotbal.

Po čtvrthodině hry se po kombinačním přechodu dostal ke střele z hranice pokutového území Volešák a svou střelu umístil pomocí tyče za bezmocného brankáře Šedu. Domácí fotbalisté mohli vyrovnat po půlhodině hry, ale Hrdličkova střela šla o několik decimetrů vedle. Závěr prvního poločasu přinesl nejprve Hudsonův průnik, po kterém Sedláček hlavičkoval mimo a hned z protiútoku šanci Mendyho, který v pokutovém území Dynama obral o míč nedůrazného Volešáka, ale následnou střelu poslal nad hostující branku.

Do druhého poločasu vstoupili Jihočeši s opatrnou hrou založenou na kvalitní obranné fázi, která neměla dopustit vyrovnání. To se domácím málem podařilo po deseti minutách hry ve druhé půli, kdy Poláček míč usměrnil na břevno Kučerovy brány. Navýšit na dvoubrankové vedení pro Dynamo mohl po hodině hry Leština, ale jeho gólovou hlavičku vytáhl robinzonádou brankář Šeda. Hned o dvě minuty později se Kalina prodral přes dva Jihočechy a jeho následnou střelu musel Kučera vyboxovat mimo prostor tří tyčí. Domácí hráči se pokusili hru oživit střídáním, ale k výraznějšímu ohrožení českobudějovické branky to nevedlo.

Necelých dva a půl tisíce diváků zkusil ze sedadel zvednout Hrdlička, ale s jeho přízemní střelou neměl čtvrthodiny před koncem utkání Kučera sebemenší problémy. Deset minut před koncem zahrávala Mladá Boleslav rohový kop, se kterým si ale obrana Dynama v pohodě poradila. O minutu později zahrávali rohový kop také Jihočeši, ale podobně, jako domácí fotbalisté nedokázali branku ohrozit. Těsně před koncem zápasu se na hrot vysunul vysoký obránce Rolko, ale ani ten hostující síť nerozvlnil a Dynamo si tak díky porážkám Kladna a Slovácka zachovalo příslušnost v Gambrinus lize pro nadcházející sezónu!

Jasanský Martin (89.)

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Máme obrovskou radost z toho, že jsme dneska dokázali vyhrál a vzhledem k dalším výsledkům 28. kola jsme si zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Kluci v posledních kolech podávali dobrý koncentrovaný výkon a rvali se o body. Nakonec jsme ligu v Budějovicích zachránili dvě kola před koncem a to je velká paráda. I když jsme do dnešního utkání nevstoupili dobře, postupně jsme začali vstřebávat tu nervozitu, hráli jsme aktivně dopředu, dokázali jsme vstřelit gól a poločas jsme dohráli ve velké aktivitě. Ve druhém poločase jsme tak aktivní už bohužel nebyli, domácí nás zatlačili, avšak my jsme to tím dobrým a koncentrovaným výkonem vzadu udrželi. Měli jsme tam nějaké brejky a je jen škoda, že jsme nějaký z nich nedokázali dotáhnout do konce. Mohli jsme mít v závěru zápasu už klid. Na druhou stranu nás ale také opět hodně podržel brankář Kučera, který předvedl několik skvělých zákroků."

Karel Stanner (trenér Ml. Boleslavi): "Z našeho pohledu to bylo opakování předešlých zápasů. Trenér soupeře chválí brankáře, ale já si myslím, že jsme byli hodně bezzubí a tolik střel na něj nevyslali. A když jsme se již do šancí dostali, tak je zbrkle zahazovali. Třetí nula za sebou mluví za všechno. Nedokázali jsme vstřelit gól, a to je ukázka toho, proč se tým dostal do situace v níž je. A po rychle inkasované brance nemohou hráči očekávat přízeň diváků."