Fotbalisté Dynama české Budějovice prohráli na hřišti Dukly Praha 2:4. Jihočeši se ujali vedení již ve 4. minutě, kdy se prosadil Ondrášek. Jenže domácí utkání otočili a nad utkáním převzali moc. Za Jihočechy pouze snížil z pokutového kopu Rudolf Otepka.

Jihočeši měli parádní vstup do zápasu. Již ve 4. minutě nacentroval z pravé strany Klesa, Stráský sklepl míč na vápno k úplně volnému Zdeňku Ondráškovi, který nekompromisní střelou otevřel skóre. Po čtvrthodině se poprvé osmělili domácí. Utěšenou střelu Bergera vytáhl brankář Kučera na roh. Ve 20. minutě mohli Jihočeši zvýšit, ale po průniku Klesy se v malém vápně neprotlačil k zakončení Ondrášek.

Dukla srovnala ve 23. minutě. Tomáš Berger nacentroval ze strany a Jan Svatonský umístěnou hlavičkou srovnal. Po půlhodině hry napřáhl po rychlém protiútoku Chirkin a jeho střelu vytáhl brankář Rada na roh. Po něm ještě nebezpečně hlavičkoval Lengyel. Obě mužstva tak odcházela do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

I do druhého poločasu vstoupilo lépe Dynamo. Stráského centr Radovi propadl, ale Klesa na tuto situaci nebyl připraven. Zkoušeli to i domácí, střelu Pázlera kučera zlikvidoval. Dukla otočila stav duelu po hodině hry. Nejprve po velkém tlaku trefil Markovič břevnu, z následné dorážky už se nemýlil Jan Pázler.

Dynamo mohlo okamžitě odpovědět, po rohu Otepky namířil Stráský svou hlavičku těsně vedle. Dukla navýšila své vedení v 77. minutě. Novák prohrál hlavičkový souboj, míče se ujal Tomáš Berger, kličkou do protipohybu posadil na zem Kučeru a pohodlně zvýšil na 3:1. Jenže odpověď Jihočechů na sebe nenechala dlouho čekat.

Petr Benát napřáhl z velké dálky, jeho střelu zastavilo břevno. K následné dorážce se hrnul Ondrášek, ale byl faulován Mikulou a rozhodčí Bílek nařídil pokutový kop. Ten zkušeně proměnil Rudolf Otepka. Ale to nebylo vše. O pět minut později nacentroval Hašek z pravé strany a Miroslav Markovič znovu poslal Duklu do dvoubrankového vedení.

Jihočeši tak podruhé v sezoně prohráli 2:4, tentokrát na hřišti Dukly Praha. Další utkání odehraje Dynamo příští neděli s Olomoucí.

Jasanský Martin (76.)                 1

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Zápasy se rozhodují v pokutových územích. Záleží na tom, jak je člověk důrazný a zodpovědný. My jsme doma se Spartou i nyní proti Dukle v pokutovém území propadli, a to i přesto, že se dnešní utkání pro nás začalo vyvíjet dobře. Při prvním gólu nedohrál souboj Milan Nitrianský, při druhém se míč odrazil od tyče a opět jsme nedohráli souboj a podobně padly i třetí a čtvrtá branka. Dokázali jsme dát dva góly Spartě, dva góly Dukle, ale když dostaneme ve dvou zápasech osm branek, tak je to příliš velké sousto."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "V prvním poločase se mi nelíbili, že hráči nehráli tak, jak jsem od nich byl zvyklý z druhé ligy. Proto byla v kabině bouřka. Pomohlo to, ve druhé půli jsme byli lepší a vyhráli zaslouženě. Všichni to považovali za utkání, které musíme zvládnout, pokud se chceme vyhnout boji o záchranu. Na hráče to dolehlo. Proto trvalo 20 minut, než jsme se zvedli. Pomohla nám ale střela Tomáše Bergra, po které se kluci dostali do hry"