Fotbalisté Dynama České Budějovice odjíždějí sice z Mladé Boleslavi s prázdnou, avšak rozhodně ne se sklopenými hlavami. Svěřenci Františka Cipra proti účastníku poháru UEFA odehráli naprosto vyrovnaný zápas a po velmi zajímavém průběhu nakonec prohráli 2:4. Domácí vedli po čtyřiceti minutách hry sice již 2:0, avšak Jihočechy do hry vrátil těsně před koncem první půle Ladislav Volešák, který bez větších problémů proměnil pokutový kop za faul na Svátka. Nejlepší Budějovický střelec vstřelil i další kontaktní gól, když v 62. minutě snižoval na 3:2. Poslední branku zápasu ale vstřelili přeci jen boleslavští v podání střídajícího Rajnocha. Gólový účet Dynama zatížil dvěma góly také exprachatický útočník Luboš Pecka. Další velkou ranou pro Dynamo je zranění Jaromíra Plocka, který musel s podezřením na přetržený meniskus po hodině hry střídat...
Trenér František Cipro, který měl před zápasem velké problémy se složením obranné formace, vyslal do utkání víceméně očekávanou sestavu. Defenzivu Dynama tvořili Plocek, Kladrubský, Žižka a Bureš a v útoku dostal poprvé příležitost od začátku Ivo Táborský, kterého doplňoval Jan Svátek.

Hned od úvodních minut byli lepším týmem domácí a Jihočeši se museli zatáhnout do defenzivy. V 10. minutě sice střílel Černý, avšak to bylo na dlouhé minuty vše, co hosté na Městském stadionu v Boleslavi předvedli. Domácí hráli velmi sebevědomě a již v 15. minutě se ujali vedení, když se po akci Poláčka s Kuličem trefil exjihočech Luboš Pecka. V první dvacetiminutovce se do dobrých příležitostí dostali ještě opět Pecka s Kuličem, ani jeden z nich ale gólmana Filipka nepřekonal. Poté se hra hodně vyrovnala a v dobré pozici se ocitl až ve 36. minutě Matějovský, jehož přízemní střela o milimetry minula levou tyč Filipkovy brány. O tři minuty později udělal Kulič Filipkovi kličku, avšak k zakončení se nedostal, protože se k míči dostal na poslední chvilku Žižka. Skóre se ale za další tři minuty přeci jen měnilo - útočník Jan Kysela si zpracoval odražený balón, levačkou vypálil ze dvaceti metrů k levé tyči a bylo to 2:0. Jihočeši se ale nevzdali a okamžitě odpověděli díky nekompromisně proměněné penaltě Ladislava Volešáka, který potrestal faul na Svátka. Do konce poločasu se poté skóre již neměnilo a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

I druhý poločas přinesl velmi zajímavý fotbal se třemi góly. Pár minut po rozehrávce se v dobrých pozicích ocitli Matějovský a následně Pecka, budějovický gólman ale změnu skóre nepřipustil. Natěšení fanoušci Boleslavi se ale třetí branky nakonec dočkali - v 59. minutě si na Kuličův roh z pravé strany naskočil Luboš Pecka a svou druhou brankou v zápase zvýšil na 3:1. Ani tato branka ale Jihočechy do kolen nesrazila a za další tři minuty to bylo opět pouze o gól, když se po Gruberově akci dostal k lehké teči Ivo Táborský, čímž necelou půlhodinu před koncem zadělal na pořádné drama. Vstřelená branka hosty ještě více nabudila a blízko ke gólu byl Gruber a poté opět Táborský, ani jeden z nich ale gólmana Kučeru nepřekonal. V 72. minutě ale uviděl druhou žlutou kartu v zápase Táborský, čímž značně zkomplikoval veškeré plány na vyrovnání. V závěru zápasu si oslabení Jihočeši nedokázali vytvořit potřebný tlak a na hrací ploše i lavičkách se především diskutovalo. V 82. minutě byl na tribunu navíc vykázán domácí trenér Uhrin a zápas se dohrával před pískajícím publikem. V samém závěru utkání pak přidal čtvrtou branku domácích střídající Jan Rajnoch a Jihočeši se tak mohli při odjezdu domů utěšovat alespoň tím, že na Městském stadionu v Mladé Boleslavi uhráli stejný výsledek jako francouzský Olympiue Marseille.

Muž zápasu

Ladislav VOLEŠÁK - Sparťanský odchovanec dostal v týmu Dynama svojí první větší šanci zahrát si první ligu a hned se trenéru Ciprovi odvděčuje výbornými výkony. Během úvodních devíti kol vstřelil z postu ofenzivního záložníka tři branky a další gól přidal i v zápase v Boleslavi, když ve 43. minutě proměnil pokutový kop za faul na Svátka. Jako tradičně se stavěl i k zahrávání většiny přímých kopů, čímž pro své spoluhráče vytvářel další dobré příležitosti.
Tři nejlepší hráči zápasu: Pecka, Kulič - Volešák

Dušan Uhrin ml.: "Zápas se musel divákům líbit, byl hodně zajímavý. Začali jsme velice aktivně. Vytvořili jsme si velké množství šancí a do poločasu jsme mohli vést klidně 4:0. Nejprve jsme ale dostali za stavu 2:0 zbytečný gól z penalty a pak, když se nám podařilo z nacvičeného rohu zvýšit na 3:1, jsme opět za chvilku inkasovali. Pak jsme se zbytečně strachovali o výsledek, mohli jsme vedení několikrát potvrdit daleko dřív."

František Cipro: "Myslím, že diváci viděli solidní a v některých fázích dokonce vynikající zápas. Škoda jen, že jedeme domů s prázdnou. I bez několika pilířů základní jedenáctky jsme ale Mladou Boleslav pořádně potrápili. Rozhodlo zbytečné a hloupé vyloučení útočníka Táborského, který předtím patřil k nejlepším na hřišti. V deseti jsme pak už neměli příliš šancí tady uspět."