České Budějovice po reprezentační přestávce zajížděly na hřiště druhého celku FORTUNA:LIGY, kterým je pražská Slavia. Domácí se brzy po gólu Jurečky dostali do vedení, ještě do poločasu ale stihl srovnat Adediran. Jihočeši ve druhé půli dlouho drželi nadějný výsledek, nakonec se ale na straně domácích prosadil Chytil a Dynamo tak v Edenu 1:2 prohrálo.

Začátek utkání zastihl v lepším světle fotbalisty Slavie, kteří se už po sedmi odehraných minutách gólově prosadili. Ševčíkův centr protečoval Wallen ke vzdálenější tyči a Václav Jurečka poslal domácí do vedení. Dynamo brzy inkasovaná branka ale nepoložila a snažilo se hrát fotbal. Po jedné z dobrých kombinací si Jihočeši vytvořili dobrou standardní situaci, Mandous ovšem balon stáhl do náruče. Slávisté hráli více na balonu, branku ale vstřelily České Budějovice. Po ukázkovém brejku, který začal u Šípoše, se prosadil Quadri Adediran. Míče se zmocnil Musa Alli, předložil právě Adediranovi a ten pravou nohou vyrovnal na 1:1. V následujících minutách Sešívaní párkrát zahrozili, ve velké šanci se ve 32. minutě ocitl Jurečka, jeho pokus šel ale vedle Šípošovy branky. Do zajímavého brejku pak šli pět minut před koncem hosté. K balonu se na útočné polovině Slavie dostal Suchan a upaloval s balonem několik desítek metrů, jeho střelu na konci celé akce ale zlikvidoval Mandous. První poločas tak skončil nerozhodně 1:1

Začátek druhého poločasu vypadal podobně jako ten první, domácí se snažili držet balon a vytvářet si tlak, hosté ale odolávali a hrozili z nebezpečných brejků. Po krásné kombinaci se v 64. minutě ke střele za velkým vápnem dostal Suchan a orazítkoval pravou tyč Mandousovy branky. O minutu déle orazítkovali brankovou konstrukci také slávisté, Provod napřáhl ke střele a trefil břevno. V 71. minutě už to domácím bohužel vyšlo. Po standardní situaci se Provodův centr dostal až k Mojmíru Chytilovi, od kterého se s velkou porcí štěstí míč odrazil do budějovické branky a Dynamo tak 1:2 prohrávalo. V duelu se už nic významného nestalo a Dynamo tak Slavii těsně podlehlo.

Trenér Dynama Tomáš Zápotočný:
"Chtěl bych dnes před hráči smeknout. Dnešním výkonem ukázali směr, kterým se můžeme ode dna tabulky odpíchnout. Jsem rád za výkon, který jsme dokázali v dnešním zápase proti hráčům Slavie, kteří jsou z velké části zároveň reprezentanty, ukázat. Myslím si, že nám vycházela naše taktika, dali jsme krásného góla, strašně mě ale mrzí dva obdržené góly ze standardek. Sice jsme se připravovali na to, že na nás budou standardky létat, Slavia to ale vystupňovala takovým způsobem, že zaslouženě vyhrála."