Ligová vítězná šňůra Dynama na domácím hřišti je u konce! V posledním podzimním domácím zápase prohráli budějovičtí na Střeleckém ostrově s fotbalisty Mladé Boleslavi 1:3, když o osudu utkání rozhodla vysoká produktivita boleslavských a střelecká potence Marka Kuliče, který se blýskl dvěma brankami. Za domácí korigoval skóre z penalty Rudolf Otepka.

Fotbalisté Dynama vyběhli na trávník stadionu na Střeleckém ostrově k utkání s Mladou Boleslaví s jasným cílem, rozloučit se před svými fanoušky v posledním domácím ligovém zápase podzimní části vítězstvím. Jihočeši chtěli navázat na sérii třech vítězství v domácím prostředí a naopak chtěli dát zapomenout na tvrdou porážku s Olomoucí a na pohárový výpadek s Teplicemi. Mladoboleslavští naopak potřebují v každém zápase bodovat, pokud si chtějí udržet šanci bojovat v jarní části o fotbalovou Evropu. Utkání tak slibovalo velmi pikantní podívanou.

Českobudějovičtí začali v domácím prostředí od samého počátku velmi aktivně a s dobrým pohybem. První zajímavou akci předvedli fotbalisté Dynama již ve třetí minutě, po levé straně zakombinovali Lengyel, Žižka, Ondrášek a Mezlík, přičemž poslední jmenovaný pronikl s míčem až do vápna hostí a prověřil pozornost brankáře Millera, který míč vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se ve skrumáži v pokutovém území nejlépe zorientoval kapitán domácích Lengyel, z hranice malého vápna ale zamířil těsně vedle levé tyče. Se svou troškou do mlýna pak přispěchal i Otepka, jeho pokus z velké dálky letěl vysoko nad.

Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté v 17. minutě ze zprvu nenápadné akce. Kulič podržel míč a přihrál jej Lukáši Opielovi, který si míč nachystal ke střele na pravou nohu a z dobrých dvaceti metrů vypálil krásnou technickou střelu do levého horního růžky budějovické branky, gólman Kučera se po míči natahoval marně. Domácí byli úvodní brankou zaskočení, až do té chvíle se totiž hosté prakticky nedostali před Kučeru.

Českobudějovičtí se po inkasované brance snažili držet balon a kombinací předčit svého soupeře, snahy o rychlé vysunutí Ondráška však hosté uhlídali. Na druhé straně v 31. minutě centroval dopředu Kúdela, v důležitém souboji o míč dokázal Mendy přehlavičkovat Lengyela a posunul tak míč dále na nepokrytého Marka Kuliče, který na hranici ofsajdového postavení těsně před malým vápnem pohodlně skóroval k pravé tyči Kučerovy branky. Domácí se snažili odpovědět vzápětí, ale ze závarů po dvou rohových kopech vytěžili jen křižnou střelu Ondráška, jež skončila metr vedle levé tyčky Millerovy brány. Ačkoliv fotbalisté Dynama nastoupili do utkání velmi aktivně, mladoboleslavští dokázali ze dvou ojedinělých akci vytěžit maximum a po první půli odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením.

Dynamo nastoupilo aktivně i do druhého poločasu, s velkou chudí zkorigovat nepříznivý vývoj utkání, vždyť ve druhé půli dokázali rozhodnout i předchozí úspěšná utkání. Po několika nevydařených centrech Otepky zahrávali budějovičtí roh, na jehož konci se v zajímavé pozici ocitl Riegel, v záklonu ale nedokázal svou hlavičku usměrnit mezi tři tyče boleslavské branky. Otepka se v 56. minutě předvedl hezkou střelou, naneštěstí mířil pouze doprostřed branky, kde si s ní Miller s drobnými obtížemi poradil. O dvě minuty později na opačné straně střílel levou nohou Fabián, jeho bombu vyboxoval Kučera nad břevno.

Ve dvaašedesáté minutě předvedli hosté další rychlou akci, Fabiánovu dlouhou přihrávku vzduchem přeposlal Řezníček na rozběhnutého Marka Kuliče, jež si míč šikovně zpracoval a dokázal se mezi dvěma budějovickými obránci protáhnout až do střeleckého zakončení, které potřetí v dnešním zápase skončilo za zády brankáře Kučery.

Budějovičtí však nesložili zbraně. Krátce po rozehrání vyslal dlouhou přihrávkou Mezlík do útoku Ondráška, který se svou typickou zarputilostí přes dva hráče prodral až do vápna hostí, jeho následné střelecké zakončení levačkou ale dokázal Miller se štěstím vyrazit nohama. V 83. minutě zahrávali domácí standardku, odražený míč směřoval na volného Ondráška, toho v pokutovém území nedovoleným způsobem poslal k zemi Kysela, který byl na hřišti sotva pár vteřin a byla z toho penalta. Míč si postavil zkušený Rudolf Otepka a v zakončení se nemýlil. Miller skákal k levé tyči, Otepka ale míč poslal do pravého horního růžku a snížil na 1:3.

V závěru utkání zkoušel střelecké štěstí Pecka, jeho pokus letěl vysoko nad, a protože žádného ze spoluhráčů v černo-purpurovém dresu nenašel ani nebezpečný centr Ondráška, uhlídali si mladoboleslavští vítězství 1:3. Fotbalisté Dynama nepředvedli špatný výkon, herně byli boleslavským vyrovnaným soupeřem, hráči Mladé Boleslavi je však vyškolili z efektivity a z jihu Čech si odvážejí tři cenné body.

Střely na bránu

Kučera Pavel
Laštovka Josef                 3
Riegel Jan       2
Lengyel Roman       1
Žižka Michael
Stráský Tomáš (65.)             1 1 2 10.