Fotbalisté Dynama se v den přebírání poháru za vítězství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE rozloučili se svými fanoušky stylově. V souboji s nejlépe bránícím týmem soutěže totiž vyhráli s velkým přehledem 3:0 a oslavy postupu si tak nenechali nijak pokazit. Za Dynamo se prosadili Lukáš Probod, Jiří Kladrubský a Lukáš Havel.

Střelecký ostrov měl být svědkem rozlučky s druhou nejvyšší soutěží a rozlučka to byla vskutku povedená. Do zápasu 29. kola sice vstoupili velmi aktivně hosté z Varnsdorfu a hned v úvodu zápasu se musel několikrát ohánět gólman Staněk. Počínal si ale velmi dobře a míč za svá záda při vyložených šancích soupeře nepustil. Naopak to byli právě domácí, kteří se hned na konci první desetiminutovky dostali do vedení. Javorek pasem mezi stopery vyzval k úniku Lukáše Provoda a mladík v budějovické sestavě si počínal mazácky - soupeřům díky rychlému spurtu unikl a samostatný únik zakončil povedenou brankou na 1:0!

Pokud úvodní minuty zápasu patřili hostům, zbytek utkání se po gólu na 1:0 změnil v jasnou dominanci domácích. Odevzdaní hráči soupeře nedokázali s Dynamem držet krok a Jihočeši si postupem doby vytvářeli stále větší a větší převahu. Na gól na 2:0 si ale museli počkat až do závěru poločasu, když si přihrávku z pravé strany srazil do vlastní ruky Petr Heppner a byla z toho penalta. Tu s velkým přehledem ranou k levé tyči proměnil kapitán Jiří Kladrubský a Dynamo odcházelo do kabin za stavu 2:0.

Také po změně stran jasně dominovali Jihočeši. Hned ve 47. minutě byl blízko ke gólu nejlepší kanonýr soutěže David Ledecký, k efektivnímu zakončení mu chyběl ale jen malý krůček. Dynamo mělo v celém druhém poločase značnou územní převahu a bylo jasné, že si oslavy spojené s předáváním poháru nenechá pokazit. Naopak euforii na stadionu umocnil v poslední vteřině nastavení stoper Lukáš Havel, který nádhernou ranou přes hlavu zvýšil na konečných 3:0.