Poslední letošní zápas před vlastními diváky skončil pro fotbalisty Dynama České Budějovice výhrou. V první půli měli velké šance hostující Bulut s Marešem, za domácí to zkoušel z přímého kopu Sandro. Po změně stran se už tolik šancí nenarodilo, sudí Kovařík pouze udělil čtyři červené karty a už to vypadlo, že branka nepadne. Ale v 86. minutě skóroval hlavou Němec a zajistil Dynamu výhru.

V brance Dynama se nakonec objevil Michal Daněk, který měl problémy se zády. Českobudějovický brankář se musel poprvé pořádně protáhnout po deseti minutách, kdy na roh vyrážel pokus Jakuba Mareše s přímého kopu. Krátce na to unikal hostující obraně mladík Němec a stoper Johana ho na hranici vápna zastavil pouze za cenu žluté karty a nebezpečného přímého kopu. K tomu se postavil Sandro a jeho pěkné střele moc nechybělo.

Další šanci na otevření skóre měla ve 23. minutě Boleslav. Brezinský na polovině hřiště uklouzl, míče se ujal Fillo, jenž ještě vylepšoval pozici pro Kerema Buluta, který ve velké příležitosti přestřelil. Neuběhly ani dvě minuty a Michal Daněk musel konečky prstů vyškrábnout jedovatý pokus z kopačky Ondřeje Kúdely.

Další z řady možností Středočechů neskončila gólem ani po půlhodině hry. To si na velkém vápně narazil míč Jakub Mareš s Fillem, ale Mareš v následné stoprocentní příležitosti přestřelil. 32. minuta znamenala konec utkání pro Tomáše Řepku, který s bolestivou grimasou zmizel do útrob stadionu. Na hřišti ho nahradil Jan Riegel.

Hosté zahrozili do poločasu ještě jednou, když nejprve volný míč před brankou napálil do jednoho z obránců Chramosta a následný Bulutův pokus z otočky reflexivně vykopl Daněk. Boleslavští byli nebezpeční i před svoji brankou, ale brankář Šeda míč po Kyselově teči Němcovy patičky vrazil. A když se neujala ani Otepkova překvapivá střela z poloviny hřiště, skončil první poločas bez branek.

Úvod druhého poločasu nabídl přímý kop pět metrů před hranicí velkého vápna, který technicky rozehrál Otepka a jeho pokus Šeda musel vyrážet. Hosté ohrozili Daňka po hodině hry z rychlého protiútoku, který vedl Chramosta, ale následná Fillova střela neměla potřebné parametry. Velké štěstí stálo při domácích v 65. minutě. Na kolmici do vápna si naběhl Kysela, přesprintoval Sandra a “šajtlí“ trefil pravou tyč Daňkovy svatyně.

Rozmezí 67. až 73. minuty obohatily tři červené karty. Nejprve byl po druhé žluté vyloučen domácí Brezinský. O chvíli později zastavil unikajícího Hudsona zezadu Táborský a také okusil dříve než spoluhráči, jestli ve sprchách teče teplá. Uběhly další tři minuty a do kabin se pakoval také Petr Johana, jenž zastavil rychlý protiútok pouze za cenu druhé žluté karty.

Dynamo toužilo po tom v přesilovce rozhodnout a místy hra připomínala hokejovou přesilovku. Jihočeši však vysílali směrem k Šedově brance málo projektilů. O jeden z mála se pokusil Němec, ale boleslavský brankář jeho pokus vyrazil. Oslabení hosté zahrozili po přímém kopu, kdy Kuličův centr nenasměroval mezi tři tyče Rolko.

Dynamo se dočkalo až v závěru. V 86. minutě nacentroval z levé strany Sandro a František Němec hlavou poslal Jihočechy do vedení. V závěru byl ještě za úmyslnou ruku vyloučen Riegel, ale na výhře Dynama 1:0 to už nic nezměnilo.

Daněk Michal
Krajčík Matěj       1
Řepka Tomáš (31.)               1
Brezinský Miloš               2   62. 67.
Němec František 1   2 1       5 2
Riegel Jan (31.)                 1   88.
Linhart Zdeněk (82.)
Wermke Roman (90.)

František Cipro (trenér Dynama): "V první řadě jsem rád, že jsme se v posledním domácím zápase rozloučili s nejvěrnějšími fanoušky vítězstvím a také solidním výkonem vzhledem k těm absencím, které momentálně máme. Přestože prakticky již o nic nešlo, bylo to určitě divoké a hektické utkání. Divákům se tohle všechno ale asi muselo líbit, protože to nakonec dobře dopadlo a takové povzbuzování, které tady na konci bylo, jsem tady snad ještě nikdy neslyšel, a to i přesto, že tu byla hrstka fanoušků. Byl to celkem solidní fotbal, Mladá Boleslav má dobré mužstvo, což také dokázala. My jsme se snažili jí nepouštět do šancí a až na dvě příležitosti se nám to i dařilo. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale popravdě teď vůbec netuším, v jaké sestavě pojedeme v sobotu na Spartu a kdo bude za nás hrát. Teď nás snad není ani jedenáct.."

Miroslav Koubek (trenér Ml. Boleslavi): "Z naší strany to bylo smolné utkání, za tu porážku si můžeme sami. Měli jsme dostatek šancí na to, abychom to utkání rozhodli, šancí jsme měli více než soupeř. Pak jsme navíc dostali možnost hrát v početní převaze, ale sami jsme to nakonec promrhali a nevyužili jsme to. Prožíváme takový trochu nešťastný závěr sezony, kdy naprosto zbytečně ztrácíme body v zápasech, kde se dají uhrát. Průběh utkání byl očekávatelný. Domácí hráli dobře bojovně a spoléhali na brejky. My měli dobré šance Marešem, Bulutem, Kyselou a Fillem. Gól jsme ale nedali a v závěrečné přesilovce se usmálo štěstí na domácí."