Důležitý bod na hřišti Jihlavy uhráli fotbalisté českobudějovického Dynama. Na Vysočině totiž remizovali 0:0 a nechali soupeře u dna tabulky. Domácí měli po většinu utkání míč častěji na kopačkách, ale černobílé podržel brankář Křížek. Svěřenci trenéra Urbana mají v tabulce už šest bodů.

Jihočeši nastoupili ve stejné sestavě jako v předchozích dvou zápasech, na stoperu nahradil Podstavka Novák. Už na lavičce byl po zranění Ondřej Herzán. Lepší začátek měli domácí. Ve 4. minutě Vošahlík špatně sklepl míč, domácí pěkně zakombinovali a rychlou střelu Kučery musel Křížek chytit. Po deseti minutách poslal balon do vápna Harba, Kovář se uvolnil a už byl sám před gólmanem Křížkem, ale na poslední chvíli mu střelu zblokoval Lengyel.

Když Dynamo přežilo úvodní desetiminutovku, hra se trošku vyrovnala a pak to byli naopak spíše Jihočeši, kteří hráli s míčem. Jenže slabé střely Volešáka a Benáta gólmana Hanuše nepřekvapily. Už ve 33. minutě trenéři černobílých připravili první změnu, když nevýrazného Koreše nahradil Michal Škoda. Záhy předvedli hosté pěknou rychlou akci, po které však pálil Klesa metr vedle tyče. Na druhé straně zahrozil aktivní Harba, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Před poločasem hlavičkoval ještě nad branku i jihlavský Kovář. Do kabin tak odcházely oba celky za nerozhodného stavu, protože Jihočechy znovu podržel Křížek proti střele Kučery.

Po změně stran pokračoval podobný scénář utkání. Míč na kopačkách měli častěji domácí, Dynamo pozorně bránilo a vyráželo do protiútoků. Jihlavští během úvodních pěti kol nezískala ani bod, proto její kombinace často brzdila nervozita. Ve druhé půli si ani jeden z týmů nevytvořil vážnější příležitost, občasný tlak Vysočiny byl pouze platonický. Až v samotném závěru promáchl ve vápně Novák a od Harby se míč odrazil na branku, ale Křížek byl pozorný. Proto si oba celky body rozdělily pro remíze 0:0.

Petr Rada (trenér Jihlavy): "Za každou cenu jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. V první půli jsme měli některé šance, ale chyběla nám lehkost směrem dopředu. I po změně stran jsme chtěli hrát aktivně, ale Budějovice dobře bránily a nedostávali jsme se už skoro do šancí. Jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se to. Z naší situace se dostaneme jen tvrdou prací."

Luboš Urban (trenér Dynama): "Z bodu jsme nadšení, protože jsme si víc nezasloužili. Nehráli jsme dobře, dopředu jsme byli jaloví. Postupem času jsme se zlepšovali, ale domácí byli naštěstí nervózní. Domácí začali aktivně, my jsme nestíhali, nevyhráli jsme jedinou hlavičku. Přežili jsme to a o poločasu bylo v kabině velké dusno. Po půli jsme hráli už jen na jednoho útočníka, domácí hráli takovou házenou, naštěstí jsme to přežili a bod jsme vydolovali."