Dynamo poprvé na jaře prohrálo. Jihočeši nezvládli přímý souboj s Baníkem Ostrava o čtvrté místo v tabulce a prohráli 0:2. Svěřencům Davida Horejše nepomohl ani velký tlak, který si ve druhém poločase vypracovali a jejich soupeř je přeskočil.

Do zápasu domácí vstoupili v osvědčené sestavě aktivně. Hned v první minutě se dostal ke střele Matej Mrsič, ale s jeho pokusem zpoza vápna si dokázal brankář Laštůvka poradit. V prvním poločase měli domácí hráči problémy s levou stranou Baníku. Spolupráci mezi Holzerem a De Azevedem těžko bránili a poprvé vyděsil Střelecký ostrov ostravský levý bek ve 3. minutě, když se protáhl po lajně a ve vápně našel Potočného. Jeho střelu z první vychytal gólman Drobný. Situace se opakoval v 8. minutě s tím, že zakončoval de Azevedo a ve 14. minutě, kdy ve skluzu zakončoval Holzerův centr ve skluzu Kuzmanovič. Brankáři Drobnému tentokrát pomohla tyčka.

V prvním poločase Baník domácí tým předčil v pohybu. Byl u balonu rychleji a z toho vyplývalo i to, že měl více ze hry a větší šance. Jihočeši se k ohrožení Laštůvky dostali ve 20. minutě, ale Schranzův pokus šel nad. Po půlhodině hry se zapojily i tribuny, které hnaly domácí do útoku. Ve 35. minutě pálil mimo Novák a ve 39. minutě utáhl svou střelu po individuální akci před vápnem Mrsič, ale o kousek se nevešel pod břevno. Mezitím ještě řádně protáhl Drobného Šašinka. Osudová pro domácí pak byla 41. minuta. Po levé straně znovu unikl Holzer a nacentroval do šestnáctky. V mele na malém vápně nejprve dobře zasáhl Drobný, ale odražený míč chtěl odkopnout Novák a trefil jen Nemanju Kuzmanoviče, od kterého se odrazil balon za čáru a Baník se radoval – 0:1.

Ve druhém poločase domácí vystřídali. Nevýrazného Javorka nahradil mladík Šulc a Dynamo začalo hrát mnohem aktivněji a agresivněji. Koneckonců přišly i šance. V 51. minutě Mrsič odcentroval a Brandner na jeho nahrávku jen těsně nedosáhl. Jihočeši se začali lepším pohybem dostávat do svých obvyklých prostor a vytvářeli si další příležitosti. V 57. minutě chyběl kousek Šulcovi, aby se dostal do zakončení. V 60. minutě dostal Mrsič na hranici vápna přihrávku, uvolnil a střílel jen těsně vedle tyče. O chvíli později Sivok hlavičkoval mimo. V téhle fázi utkání bylo Dynamo jasně lepší. Chyběl jen gól.

Ten mohl dát i Baník, když po chybě Havla upaloval ze strany sám Holzer na Drobného, ale na gólmana Dynama nevyzrál. Stejně tak nepřelstil Šulc svou hlavičkou po centru Čoliče Laštůvku. V 80. minutě faul Pokorný u rohového praporku a nadějný centr Mrsiče měl skončit gólem. Balon našel na malém vápně zcela volného Sivoka, ale ten mířil nad. Dynamo tlačilo. Gól visel na vlásku, ale nakonec nepřišel. Naopak jih Čech rozesmutněl střídající Tomáš Smola, který si naběhl po minutě na hřišti za obranu a jeho postup na gólmana zakončil druhým gólem – 0:2.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Jsme zklamaní, že jsme nenavázali na předchozí zápasy. První poločas byl z naší strany velice špatný. Bez agresivity a bez soubojů. Baník měl velkou kvalitu a nás podržel Drobný. Dostali jsme smolný gól, o který jsme si ale trochu koledovali. Druhý poločas byl úplně někde jinde. Střídání hru oživila. Baník jsme přitlačili. Dnes se rozhodovalo ve vápnech, a i když jsme šli za vyrovnáním a slušela by tomu remíza, tak jsme branku nevstřelili a nemáme ani bod. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První špatný, druhý snesl měřítko, ale proti Baníku se nedá hrát jen 45 minut. Není proč věšet hlavu. I když jsme smutní, jedeme dál.

Luboš Kozel, trenér FC Baník Ostrava: Samozřejmě musím být spokojený. Tři body jsou velmi cenné, Myslím si, že jsou i zasloužené. První poločas jsme podali nejlepší výkon na jaře. Ofenzivní fáze byla velmi dobrá. Za první půli jsme měli čtyři stoprocentní šance. Nám dělá trochu problém střílení branek a jsem rád, že jsme alespoň tu jednu proměnili. Myslím si, že to bylo zasloužené vedení. Druhý poločas jsme na výkon z toho prvního moc nenavázali. Domácí mají kvalitu a dalo se čekat, že to nevydrží celé utkání. Odešel nám Kuzmanovič. Trochu to výkon poznamenalo a dostali jsme se pod tlak. Nebyli jsme schopní podržet míč. Hráli jsme to brejkově, dvě šance jsme měli, ale rozhodli až v předposlední minutě.