Střelecký ostrov si během letošní sezony zvykl na to, že během domácích zápasů bývá na jihu Čech krásné počasí. Každá série ale musí jednou skončit a přesně to byl také případ prvního dubnového víkendu a utkání 27. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Fastavem Zlín. Hrozivé podmínky, sníh a zima, to všechno se podepsalo na výkonu obou mužstev. Dynamo mělo po červené kartě hostujícího Čanturišviliho početní výhodu, té ale využít nedokázalo a s Ševci remizovalo 2:2.

Oba týmy si musely v prvních minutách zvykat na zrádný terén. Hrací plochu zasypaly sněhové vločky, míč, který měl speciální oranžovou barvu, se choval kompletně jinak. Dynamo ale i tak chtělo potvrdit, že se mu doma daří na jedničku. A to se mu povedlo přímo bravurně. Po pádu jednoho z Jihočechů v pokutovém území se ještě nic nedělo, o ráně Ondřeje Mihálika ze 6. minuty už se ale nic takového říct nedá. Slovenský útočník si našel míč na hraně vápna, vystřelil a gólman Zlína na něj nedosáhl. Dynamo se tak ujalo vedení 1:0. Jedenáctý tým tabulky, který v říjnu na zlínské Letné dokázal Dynamo porazit 2:0, se ale jen tak lacino vzdát nechtěl. Udeřit mohl ze skrumáže po rohovému kopu, kdy několik hráčů podklouzlo a skákavý balon se dostal až na malé vápno a ke kopačkám jednoho z hráčů Fastavu. Domácí gólman Vorel byl však ve správný čas na správném místě.

Kontrolu nad hrou začínalo postupem času opět získávat Dynamo, to hlavní se odehrávalo zejména na polovině hostů. Skulinku v obranné linii Zlína našel v 19. minutě při chuti hrající Ondřej Mihálik, jeho šance z vápna se ale tentokrát branku neznamenala. Míč proletěl těsně vedle levé tyče. České Budějovice hýřily aktivitou, v dalším průběhu prvního dějství se usadily v blízkosti pokutového území Zlína, obléhání ale gól neznamenalo. Neuspěl Brandner, Mihálik a uklidňující gól nepřinesl ani prudký rohový kop z 27. minuty. Ta samá situace ale naneštěstí pro Dynamo znamenala vyrovnání. Další roh, další závar před Vorlem, gól. Nepovedená hlavička domácího stopera Ishaka Kondy skončila v síti a Zlín se díky vlastní brance domácích dostal zpátky do zápasu.

Ševce vyrovnání nakoplo a najednou začali hrát podobně jako Dynamo před inkasovaným gólem. Štěstí zkoušel ve 39. minutě Dramé, o několik vteřin později akrobaticky zakončoval Vukadinovič, ani jeden z nich ale síť za Vorlem nerozvlnil. Zajímavá situace byla k vidění těsně před přestávkou. Od středového kruhu unikal sám směrem na branku Patrik Brandner, za ruční brzdu tak musel zatáhnout zlínský Čanturišvili. Rozhodčí neváhal, vytáhl z kapsy červenou kartu a zajistil Dynamu přesilovku, o které bylo jasné, že bude trvat minimálně dalších 45 minut. Přímý kop po rudém faulu na Brandnera v podání Čoliće skončil nad, více se toho v prvním dějství nestalo. Do kabin odcházely oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

S vědomím toho, že bude Zlín dohrávat v deseti, udělal kouč hostů na startu druhé půle jednu změnu v sestavě, od úvodních minut ale diktovalo tempo na zasněženém pažitu domácí Dynamo. A v 53. minutě se aktivita přenesla i na světelnou tabuli. Fanoušci na Střeleckém ostrově přihlíželi druhému vlastnímu gólu v utkání, o který se postaral hostující Martin Cedidla. Obránce Zlína nasměřoval centrovaný míč do nesprávné branky a Jihočeši se tak dostali do vedení 2:1. Dynamo nepolevovalo a do další obří šance se dostalo na konci 59. minuty, kdy míč proklouzl na zadní tyč. Poslední slovo ale měl obránce Zlína, který poslal balon se štěstím do zámezí. Poté se neuchytila ani příležitost Mihálika.

Jednou z mála možností Fastavu, jak ohrozit branku domácích, byly ve druhém poločase brejky. Těch bylo od 60. minuty víc a víc, další a uklidňující gól ale chtělo přidat Dynamo. Slibnou šanci rozjel v 75. minutě čerstvý navrátilec z reprezentačního srazu jednadvacítky Valenta, následný centr Hory se však neuchytil. A tak mohl udeřit z dalšího protiútoku Zlín. Povedenou akci hostů, kteří hráli od konce prvního poločasu v deseti, zakončil v 76. minutě Jakub Janetzký a vyrovnal na 2:2. Hra se poté přesouvala z jedné strany na druhou, oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu, na divokém terénu ale kombinace vázla. Dynamo neposlal do vedení ani Čolić, jehož další přímý kop se v 88. minutě mezi tři tyče opět nevešel. A totéž se dá říct o všech dalších pokusech, Dynamo remizovalo se Zlínem 2:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Nemá cenu hodnotit fotbal, s ním to nemělo nic společného. Je pro mě zklamáním, že se zápas vůbec hrál. Jestli mají lidé chodit na fotbal, tak to nemá být na takovém terénu. Obrovsky nám to uškodilo, stejně tak i Zlínu, který má dobrý tým. Terén nebyl způsobilý ke hře.“

Jan Jelínek (trenér Zlína): „Byl to pro nás složitý zápas. Oba vstupy do poločasu nám nevyšly, šli jsme do jednobrankového manka. Ale jsem rád, že jsme nakonec i v deseti dokázali vyrovnat a odvážíme si bod. V takových podmínkách to bylo velmi složité a děkuji klukům za to, jak k tomu přistoupili a že dokázali vyválčit bod. Celý tým se rval až do konce a ukázal, že na to má.“