Česká nejvyšší soutěž míří do své poslední zatáčky, základní část FORTUNA:LIGY je téměř u konce. Dynamo se v předposledním utkání, navíc posledním na domácím Střeleckém ostrově, střetlo s Bohemians a cíl byl jednoznačný. Přiživit třemi body naději na setrvání ve skupině o umístění. A to se povedlo, Jihočeši zvítězili po gólech Van Burena a Skovajsy těsně 2:1.

Desáté Dynamo přes sebou ve 29. kole FORTUNA:LIGY nemělo snadný úkol. Teoreticky byla stále ve hře skupina o titul, po ne zrovna ideálních výkonech v minulých zápase ale také reálně hrozil sestup do skupiny o udržení. S tímto vědomím vstupovaly České Budějovice do bitvy se třináctými Bohemians. Na první výraznější ohrožení branky si museli diváci počkat do 11. minuty, kdy vypustil jedovatou ránu zpoza vápna domácí Čavoš. Brankář Bohemians míč vyrazil, nikdo z fotbalistů Dynama ale nebyl dostatečně blízko na případnou dorážku. Ještě větší šanci měl však o dvě minutky později Michal Škoda, kterého poslal do vápna van Buren, vytáhlý útočník balon zpracoval, zasekl a vypálil. Bohužel pro něj i pro Dynamo ale jeho pokus těsně minul pravou tyč.

Ten samý hráč, tedy Michal Škoda, ohrozil v 18. minutě branku Bohemians znovu. Tentokrát byl v o něco lepším postavení, opět ale nebyl úspěšný. Míč skončil na břevně. Dynamo překypovalo aktivitou, ve 20. minutě ale dostalo tvrdý direkt. Bohemians se dostali po dlouhé době na dostřel domácí svatyni, poslali centr do vápna a ten skončil na ruce Micka van Burena. Rozhodčí odpískal přísný pokutový kop, který vzápětí proměnil Roman Květ. Pražané tak vedli na Střeleckém ostrově 0:1. A z pohledu Dynama mohlo být ve 28. minutě ještě hůř. Sám na bránu pelášil hostující Jakub Fulnek, brankář David Šípoš ale jeho pokus dokázal lapit.

Dynamo bylo v dalším průběhu úvodních pětačtyřiceti minut dominantnější, snažilo se srovnat gólový účet, žádná z příležitostí se ale dlouho po brance hostů ve vyrovnávající trefu nepřetavila. A to až do 39. minuty, kdy si nejprve naskočil na rohový kop obránce Havel, jeho střelu brankář Valeš stačil konečky prstů vytěsnit, na dorážku Micka van Burena už ale nedosáhl. Jihočeši před odchodem do kabin vyrovnali na 1:1. Tak, jak tomu na Střeleckém ostrově bývá zvykem, góly padaly. Oba týmy končily první poločas s jedním vstřeleným a jedním inkasovaným.

České Budějovice nastartovaly druhý poločas v tom samém duchu, v jakém skončily ten první. Tlačily se dopředu, zkoušely hned od úvodu ohrozit branku Bohemians. Po v pořadí už několikátém rohovém kopu druhého poločasu mohl v 50. minutě udeřit Michal Škoda, jeho hlavička ale gólové parametry neměla. Hra se poté odehrávala víceméně v prostoru kolem středového kruhu, když ale jeden z týmů hrozil, bylo to domácí Dynamo. Vyhlášený expert na přímé kopy Benjamin Čolić si v 62. minutě postavil balon a pár metrů za vápnem vypálil. Bohužel pro jihočeský výběr ale pokus skončil na brankové konstrukci. Totožná situace byla na Střeleckém ostrově k vidění o dvě minutky později, pouze s tím rozdílem, že vypálil Lukáš Skovajsa. A byl úspěšný, ranou přes zeď k levé tyči pomohl Dynamu dokonat comeback a poslal ho do vedení 2:1.

Bohemians nechtěli dát na jihu Čech kůži lacino, stříleli, častěji a častěji se pohybovali v místech, ze kterých mohli ohrozit branku domácích. Na konci 76. minuty se hosté mohli radovat z vyrovnávajícího gólu, obrovskou šanci ale dokázal zlikvidovat brankář Šípoš a Bohemians neudeřili ani z následného rohového kopu. Na druhé straně naopak mohlo v 84. minutě dojít k další situaci, která by nastartovala gólové oslavy. Centr obránce Čoliće nenašel nikoho ze spoluhráčů, mířil ale na zadní tyč brankáře Valeše. Míč se nakonec místo toho, aby skončil v síti, otřel už potřetí v zápase o brankovou konstrukci. Více zajímavých momentů už zápas v posledních minutách nenabídl, Dynamo zvítězilo nad Bohemians těsně 2:1 a potvrdilo, že se bude muset skupina o záchranu obejít bez něj. České Budějovice budou hrát ve skupině o umístění.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Vstoupili jsme do zápasu skvěle, jenže první nákop soupeře do vápna přinesl proměněnou penaltu. Bylo důležité, že jsme dokázali srovnat do poločasu. Nabádali jsme kluky, aby hráli trpělivě, že mají navrch. Patří jim obrovský dík, podali výborný výkon a zvítězili jsme zaslouženě. Byli jsme rozhodně lepším týmem."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): „Musím říct, že domácí vyhráli zaslouženě. V úvodu jsme přečkali příležitosti soupeře a šli jsme do vedení po proměněné penaltě. Asi klíčový moment přišel o pár minut později, kdy jsme nevyužili samostatného úniku na brankáře. Ve druhé půli měli hosté navrch, když už to vypadalo, že jejich tlak přečkáme, inkasovali jsme z přímého kopu."