Obrat i v deseti a první výhra v sezoně! Jihočeši s Mladou Boleslaví rychle prohrávali, ale Machovec v 9. minutě vyrovnal. Ve 23. minutě však šel pod sprchy po dvou rychlých žlutých kartách Podstavek a Dynamo dohrávalo o deseti. I přes to, že se domácí po většinu času bránili, tak Petr Benát v 73. minutě vystřelil Dynamu vítězství 2:1.

Jihočeši nastoupili do zápasu ve stejné sestavě jako v Brně, i základní jedenáctka hostů byla víceméně očekávaná. Domácí potřetí v řadě nezvládli úvod zápasu. Ve 4. minutě se po několika nedůslednostech ve středu obrany do vápna protáhl Mirzad Mehanovič a sám před Křížkem neměl problém přízemní střelou otevřít skóre. Dynamo však mělo připravenou rychlou odpověď. V 9. minutě byl ve vápně faulován Vošahlík, ale penalta se nepískala a hra pokračovala. Odražený míč napálil Benát, ale jeho střela byla zblokována přímo proti noze Jaroslavu Machovcovi, který levačkou parádní střelou o tyčku srovnal skóre.

Důležitá dvouminutovka přišla ve 22. a 23. minutě. Matej Podstavek dvakrát za sebou nesmyslně „přejel“ hostujícího Ďuriše a po dvou žlutých kartách šel pod sprchy. Tím se jasně určil další průběh duelu. Na hřiště musel místo Koreše Novák a Boleslav začala hrát do plných. Domácí se bránili a podnikali rychlé brejky. Po jednom z nich hlavičkoval Hora, ale Hruška byl připraven. V pozoru musel být i strážce domácí branky Křížek, jenž musel vyrážet dělovku Skaláka. Do kabin šly oba celky za remízového stavu.

Krátce po změně stran mohli jít domácí do vedení. Klesa za obranou krásně našel volného Horu, který vystřelil jen několik centimetrů vedle pravé tyče Hruškovy svatyně. Jinak útočila spíš Boleslav, ale domácí se celkem v klidu bránili. Necelé tři tisícovky diváků se rozhodnutí dočkaly v 73. minutě. U rohového praporku přiťukl Škoda míč Machovcovi, jeho centr propadl ve vápně až k Petru Benátovi, jenž poslal balon k pravé tyči. Jihočeši dřeli, navíc je hnali diváci.

Mladá Boleslav se zmohla na závěrečný nápor, ale branku už z něj nevytěžila. Ve vzduchu vládli Lengyel s Novákem, v brance držel černobílé Křížek. Ten se vyznamenal nejvíce proti dělovce Vukadinoviče z velké blízky, kterou reflexivně vyrazil. Dynamo tak vydřelo letošní premiérovou výhru a po vítězství 2:1 má v tabulce už pět bodů.

Funda Jiří 6 879 8,3       2/0

Luboš Urban (trenér Dynama): "Bylo to skvělé, vydřené, vybojované vítězství, kluci si mákli. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, naštěstí jsme brzy vyrovnali. Jenže když už to vypadalo, že se zvedáme, tak přišla červená karta, asi z přemíry snahy. Nevypadalo to s námi dobře, ale do poločasu jsme udrželi stav 1:1 a o přestávce jsme si řekli, co budeme hrát. Dobře jsme se posouvali a hráli na brejky, na což máme hráče. Po jednom z nich jsme vstřelili rozhodující gól a pak už ten konec ubránili. Jsou to pro nás hrozně důležité body a máme klid do další práce."

Karel Jarolím (trenér Boleslavi): "Rychlý první gól nám nepomohl, spíše naopak. O obdržený gól jsme koledovali a také jsme ho dostali. Pak nám sice pomohlo vyloučení domácích, ale my jsme byli naprosto jaloví. O poločase jsme posílili ofenzivu, ale soupeř měl větší šance a náš výkon byl špatný. Pak v závěru jsme si vytvořili nějaké šance, ale domácí podržel brankář. Byl to z naší strany zmar."