Nešťastnou bitvu odehráli fotbalisté Dynama ve 22. kole FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi. Jihočeši po první půli prohrávali, ve druhé neproměnil penaltu Čolić, ale srovnat dokázal Brandner. Domácí měli velký tlak ke vstřelení druhé branky, jenže soupeř se trefil z ojedinělé příležitosti a rozhodl o své výhře. V závěru upravil na konečných 1:3.

Hosté na nic nečekali a Dynamo se pokusili překvapit již ze začátku. A neměli k tomu vůbec daleko. Jmenovitě šancí disponoval Mašek. Hlavičkou ale nezamířil přesně, scházely centimetry. Hrálo se dále a poprvé zahrozili také Horejšovi svěřenci. Alvirův pokus šel přesně z hranice vápna, byl razantní, nicméně Diviš byl pohotový a míč lapil. Šancí bylo k vidění více, v první půli o ně nouze rozhodně nebyla.

Na jedné straně se ukázal Malínský se střelou vedle, na druhé pak Meszárós s již o něco přesnějším pokusem. Hostující gólman byl i tentokrát tam, kde být měl. Následně jedna z nich zapadla až za brankáře, a to domácího. Dominik Mašek měl po přihrávce prostor a zblízka poslal balón nekompromisně do sítě - 0:1. Příležitost k srovnání měl Talovierov, jeho pokus ale neměl potřebné parametry.

Úvod druhého poločasu poznamenalo střídání v mladoboleslavské brance. Diviš si poranil kotník, nastoupit za něj tak musel Jan Šeda. Gólových příležitostí sice o něco ubylo, přesto se nehrál příliš defenzivní fotbal. Králík byl ve vápně nedovoleně poslán k zemi, nařízen tak byl penaltový pokus. K němu se postavil Čolić, na střídajícího Šedu ale nevyzrál a poprvé v sezoně penaltu neproměnil. Dynamo tak stále bylo o gól pozadu. Smazat ztrátu se podařilo Patriku Brandnerovi, který se trefil po přiťuknutí od Talovierova - 1:1.

Jihočeši měli jasně navrch, soupeře přehrávali a hnali se za vítěznou brankou. Soupeř ale z ojedinělé akce rozhodl. David Šimek byl pohotový po standardní situaci, do odkryté branky pak jen doklepl míč a zasoužil se o vítěznou trefu. Vítězství hostů pak ještě zpečetil David Douděra, který využil odkryté branky, kdy Jaroslav Drobný šel na útočný roh.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní z výsledku, který je pro nás krutý. V závěru se štěstí přiklonilo na stranu Boleslavi, ale předvedli jsme na domácím stadionu jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Už v prvním poločase se hrál dobrý fotbal. Nedokázali jsme proměnit brejkovou příležitost, po které jsme na druhé straně inkasovali. Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii. Měli jsme penaltu, kterou jsme neproměnili, ale za vyrovnáním jsme šli. Podařilo se nám srovnat a vytvořili jsme si další příležitosti, kdy jsme mohli rozhodnout celý zápas. Bohužel, v závěru jsme inkasovali a soupeř nás potrestal z nákopu. Je to velká škoda."

Karel Jarolím (trenér Boleslavi): „Odehrály se dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme si dokázali vytvořit slibné situace, po jedné z nich jsme otevřeli skóre. Bylo nám jasné, že soupeř bude chtít v druhé půli změnit výsledek. Soustředili jsme se na to, abychom vyztužili střed hřiště a neprocházely průnikové přihrávky. Závěr zápasu byl opravdu hektický, naštěstí se štěstí přiklonilo na naší stranu. Dobře jsme zahráli standardku a rozhodli jsme."