Fotbalisté Dynama České Budějovice prohráli i druhý jarní zápas na hřišti soupeře. V rámci 19. kola Gambrinus ligy nestačili Jihočeši na Mladou Boleslav, které na jejím hřišti podlehli 1:2. Střelcem zápasu byl mladík Jakub Řezníček, jenž v utkání zaznamenal oba dva góly domácích. Za Dynamo vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně Václav Mrkvička. Ve druhém poločase Jihočeši svého soupeře přehrávali a byli lepším týmem, jednogólové manko z prvního poločasu se jim ale dohnat již nepodařilo.

Bez zraněného stopera Hunala, kterého ve středu obrany nahradil Homoláč, nastoupili Jihočeši v Boleslavi. V útoku pak oproti minulému utkání s Jabloncem dostal před Svátkem přednost Mrkvička. A vysoký útočník Jihočechů se dostal i do jejich první vážnější šance v zápase. Ve 14. min. na něj mířil Plockův centr z pravé strany, sám na malém vápně Mrkvička však na balon nedosáhl a ten jej přeletěl. Kdyby ale Mrkvička přeci jen vstřelil branku, byla by to už „pouze“ vyrovnávací. Od 4. min. totiž Dynamo prohrávalo. Po přihrávce Kysely totiž Řezníček těsně před Kučerou dokázal míč pod padajícím brankáře Budějovic prostrčit do sítě. Domácí byli v úvodu utkání aktivnější. Po dvaceti minutách hry v krátkém časovém rozmezí střílel Hodúr těsně vedle levé tyče a Řezníček pak po rohu hlavou také minul. Rohový kop poté ovšem přinesl branku ve 32. min. na druhé straně. Šímův nákop se odrazil k Mrkvičkovi, který tvrdou ranou pod břevno nekompromisně rozvil síť za Millerem. Radost však Jihočechům dlouho nevydržela. Hodúr se na hranici ofsajdu dostal za obranu hostů a zpětnou přihrávkou oslovil Řezníčka, který měl i tentokrát snadnou úlohu, trefit poloodkrytou branku pro něj nebyl žádný problém. Minutu před koncem prvního poločasu pak na polovině hřiště za cenu žluté karty Mrkvičku fauloval Kalina. Následný přímý kop Horejš rozehrál až do vápna domácích, kde se k míči probojoval jako první Stráský, z těžké pozice ale trefil jen vybíhajícího brankáře Millera. Do kabin pak fotbalisté o přestávce odcházeli za vydatného deště, který se během prvního poločasu postupně spustil na trávník.

Už bez snášejících se dešťových kapek sudí Matějek zahájil druhý poločas. Do něj pravého obránce Peroutku nahradil Leština. Vstup do druhé půle byl na rušnější okamžiky poněkud chudší. Za Jihočechy se sice pokoušeli vystřelit Šíma a Horejš, ale jejich dalekonosné pokusy domácí obrana pokaždé zblokovala. Mírně horko hostům bylo v 63. min., kdy Žižka nepřesně rozehrál k Řezníčkovi. Toho ale o míč skluzem včas připravil Hílek, jinak by mladoboleslavský útočník málem postupoval sám na Kučeru. Sám Kučera pak odkopem trefil přímo Mendyho, ale míč se k němu naštěstí odrazil zpět. S postupem času iniciativu začali přebírat fotbalisté Dynama. Jejich nápor vygradoval například v hlavičku Mrkvičky, kterou po Dolejšově centru Miller jen tak tak vyškrábl vedle. Jihočeskou ofenzivu se trenér František Straka snažil zesílit již zmíněným Dolejšem a dále Svátkem. Všechny tyto ingredience byly poměrně účinné. Ze stále sílícího náporu Dynama dále vyústila skákavá střela Vozábala, kterou Miller pouze vyrazil před sebe. Deset minut před koncem pak hosté reklamovali hraní soupeře rukou ve vápně, ale sudí Matějek jejich volání nevyslyšel. Tlak Jihočechů, kteří s přibývajícím časem stále více a více ovládali hru, podpořil ještě faul Procházky na unikajícího Dolejše, za nějž domácí stoper uviděl červenou kartu. Do konce utkání bez nastavení zbývalo ještě pět minut. Neúnavné snažení Jihočechů o vyrovnání mohl otupit Poláček, ale pravý okamžik ke střele prováhal. Ani v nastavovaných čtyřech minutách se Dynamu už vyrovnat nepodařilo, ačkoli si Českobudějovičtí za výkon ve druhém poločase minimálně bod bezesporu získat zasloužili.

Svátek Jan (78.) 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Václav MRKVIČKA - Ač si fotbalisté Dynama v průběhu zápasu příliš gólových šancí nevytvořili, byl vytáhlý útočník u všeho důležitého. Ze tří přímých střel Jihočechů si na své konto připsal dvě právě Václav Mrkvička. Ve 32. minutě parádní střelou z rohu velkého vápna vyrovnával na 1:1 a v průběhu druhé půle mu gólovou hlavičku vyrazil gólman Miller.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Mrkvička - Řezníček, Hodúr

Zdeněk Ščasný (trenér Ml. Boleslavi): "Na hráčích bylo znát, že jsme doma už dlouho nevyhráli. Pokud jsme ale chtěli nějak zhodnotit výhru na Kladně, museli jsme dnes vyhrát. Věděli jsme, že nás nečeká nic těžkého, protože jsme viděli, jak Budějovice až do 86. minuty bojovaly o rermízu na Slavii. Za stavu 1:0 jsme dnes opět trochu vypadli ze hry a klíčové pak bylo, že jsme dokázali na vyrovnání Budějovic odpovědět ještě do konce poločasu. Ve druhém poločase někteří hráči odešli a hosté nás díky několika standardkám dostaly pod tlak. Na druhou stranu jsme ale měli do gólového konce dotáhnout některou z našich brejkových situací."

Karel Vácha (asistent trenéra Dynama): "Řekli jsme si, že od začátku nastoupíme se zvýšenou aktivitou, jenže hned ve čtvrté minutě jsme po našem zaváhání inkasovali gól. Postupně jsme se dostali do hry a podařilo se nám vyrovnat pěknou brankou Václava Mrkvičky. Pak když jsme vyrovnali i hru, Boleslav využila našeho dalšího zaváhání na pravé straně hřiště a dala gól na 2:1. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, ale naše dvě dobré šance jsme nedokázali zužitkovat a utkání tak skončilo výhrou domácích."