Střelecká nemohoucnost Dynama pokračuje. Fotbalisté z jihočeské metropole v dohrávce 18. kola Gambrinus ligy nestačili na nováčka z Boleslavi a díky brance Marána Paláta, který před lety v Dynamu také působil, prohráli 0:1. Dynamo nespasil ani kanonýr Marek Kulič, který nastoupil poprvé po třízápasovém trestu za vyloučení v Příbrami. Po deseti minutách hry musel střídat Josef Němec, který se poranil koleno.
Trenér Žák se musel v utkání v Boleslavi obejít bez Jaroslava Chlebka, který dostal v minulém zápase v Brně osmou žlutou kartu a musí si nedobrovolně ve dvou zápasech odpočinout. Naopak po delší době nastoupil v základní sestavě Marek Kulič, který si odpykal trest ze nesprávné vyloučení a následnou nepřiměřenou reakci v zápase v Příbrami. K dispozici nebyl stále David Horejš, který se jen velmi pomalu zotavuje z operace kolena. Největší ztrátou domácího mužstva byla absence zraněného kanonýra Romana Bednáře.

Utkání dvou týmu, které v jarní části sezony ještě nepoznali radost z vítězství, v prvním poločase příliš pohledného nepřineslo. Hned v úvodu utkání naskočily na čele obou trenérů vrásky při zraněních Němce a Krátkého. Ofenzivně laděný jihočeský záložník opustil hrací plochu na nosítkách po zranění kolena, domácí obránce střídal kvůli problémům se stehenním svalem. Jihočeši si během první půle nevypracovali žádnou příležitost, která by zaměstnala domácího brankáře Millera. To hostující golman měl o práci postaráno. V polovině poločasu musel pouze okem kontrolovat nepovedený centr Cigánka, který skončil na horní síťce jeho branky. Další nebezpečnou střelu zneškodňovat Kafka opět nemusel, míč z kopačky Matějovského totiž těsně minul břevno budějovické branky. Do zakončení se následně dostával i domácí Sedláček, Kafku ale nijak zvlášť neohrozil. Nejblíže ke gólu měli Středočeši v samém závěru poločasu, pokusy Pecky a následně i Paláta skončili ale pouze na břevně Kafkovy branky. První poločas končil za pískotu domácího publika, které nebylo spokojeno s bojácným výkonem jejich miláčků.

S výkonem svého mužstva mohl být vyprodaný stadion spokojen až ve druhém poločase. Brankové příležitosti ale ani na jedné straně dlouho nepřicházely a k vidění byl pouze velmi průměrný ligový fotbal. Velkou šanci spálil po hodině hry Matějovský, který z bezprostřední příležitosti trefil pouze vybíhajícího brankáře Kafku. Druhá část zápasu byla jinak ve znamení bezchybné obrany Jihočechů, která zaváhala pouze jednou, což se týmu nakonec stalo osudným – levý obránce Marán Palát si v 79. minutě naskočil na rohový kop Baranka a bez větších problémů otevřel skóre zápasu. O odvážný průnik se pokusil v samém závěru ještě útočník Sedláček, přes pozorného Kafku ale neuspěl.

V zápase, který jen s těží odpovídal přívlastek prvoligový, se Jihočeši prezentovali dobrou kombinační hrou, která ale fungovala pouze mezi šestnáctkami. Do vyložených šancí se ale svěřenci Roberta Žáka nedostali a to rozhodlo o další bodové ztrátě.