Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice prohráli ve druhém kole nového ročníku Gambrinus ligy na půdě Mladé Boleslavi 2:3. Přitom po poločase vedli 2:0 a měli blízko k bodovému zisku. Boleslav však skvělým druhým poločasem dokázala stav otočit. Oba góly Dynama dal útočník Markovič.

Zápas začali lépe hráči z jihu Čech, kteří měli již ve třetí minutě výhodu prvního rohu. Brankář Šeda ale zůstal bez práce. Další náznak útočné akce mělo Dynamo o tři minuty později. Ani tentokráte nemusel domácí gólman zasahovat. Mladá Boleslav mohla poprvé zahrozit v jedenácté minutě, kdy kopal roh Šírl. Po rozehrání střílel do klubka těl Táborský.

Dynamo cítilo po dobrém úvodu šanci a snažilo se o rychlé kontry. Po jednom z nich využil zaváhání obrany Miroslav Markovič. Běžel sám na brankáře Šedu, který čekal střelu. Markovič mu ale zkušeně udělal kličku a do prázdné branky poslal Dynamo do vedení - 0:1! Hned o dvě minuty později bylo Dynamo blízko další brance.

A opět ji mohl dát Markovič. Klesa se dostal na pravé straně do vápna a střílenou přihrávkou chtěl buď dát gól, anebo přihrát. Prudký míč nakonec v brance neskončil a bohužel pro Dynamo chyběl Markovičovi k dorážce jeden krok navíc. Boleslav mohla vyrovnat v 17. minutě, ve které podběhl centr Daněk a míč měl na noze překvapený Kúdela. Balon ale do branky nasměrovat nedokázal.

Ve 24. minutě vybojoval roh Sandro, a i když z rohu Jihočeši nezakončili, tak si vysloužili potlesk několika fanoušků Dynama, kteří na zápas dorazili. České Budějovice stále hrály aktivně do brejků a snažily se o rychlé napadání. Ve 35. minutě se míč dostal k Šedovi, který ale pod nátlakem Otepky špatně rozehrál a dal míč jen na nohu Miroslava Markoviče, který téměř z půlky hřiště trefil prázdnou branku – 0:2!

O poločase domácí střídali, kdy Ščuka nahradil Sivrič. I ve druhém poločase pokračoval trend z první půlky a další gól padl v 57. minutě. Tentokrát se radovali domácí hráči. Boleslav měla standardní situaci, kterou zahrával Jakub Mareš a naštěstí pro domácí tým budějovická zeď tečovala jeho střelu do protipohybu brankáře Daňka – 1:2!

Bohužel pro Dynamo bylo brzy po snížení vyrovnáno. Levačkou se zpoza vápna trefil přesně k tyči novic Matej Sivrič - 2:2! Boleslav byla samozřejmě nabuzená a měla další tlak. Výsledkem byla Bořilova hlavička těsně vedle tyče. V 79. minutě kopalo Dynamo po faulu na Hudsona standardní situaci, po které hlavičkoval nebezpečně Novák. Bohužel pro Dynamo jen těsně vedle pravé tyče.

Poté ale platilo známé nepsané pravidlo nedáš – dostaneš. Z protiútoku dokonal obrat svým druhým gólem Matej Sivrič, který se trefil pěknou technickou střelou na vzdálenější tyč – 3:2! V poslední desetiminutovce Jihočeši nedokázali vyrovnat a po výborném prvním poločase nakonec odjeli bez bodu.

Němec František (83.)

František Cipro (trenér Dynama): "O poločase jsem se cítil lépe. Během přestávky jsem hráče upozorňoval na zápas prvního kola Slavia - Jihlava, kdy hosté vedli 3:0 a skončilo to 3:3. Nechtěl jsem, aby se něco podobného stalo i nám. A bohužel se nám to stalo. Kontaktní branku jsme dostali brzy a domácím narostla křídla. Neměli šance, ale ze čtyř střel na bránu dali tři góly. My jsme propadávali ve středu hřiště, a to rozhodlo."

Miroslav Koubek (trenér Ml. Boleslavi): "Je to potěšitelný impuls pro naši psychiku. Máme nové mužstvo, takže o nějaké sehranosti nemůže být řeč a musíme to překonat nasazením a morálkou. V prvním poločase se to nedařilo. Myslím si, že trochu odezníval čtvrteční pohárový zápas, do tempa jsme se dostávali pomalu. Když jsme k tomu navíc přidali soupeři dárek v podobě dvou laciných gólů, zadělali jsme si na problémy. Ve druhém poločase nám vyšlo střídání Sivriče. Do naší hry přinesl impuls. Podal výkon, který od něj očekávám."