Až do závěru prvního poločasu vypadalo pro českobudějovické fotbalisty v Mladé Boleslavi všechno růžově. Po gólech Provoda a Brandnera vedli černobílí o dva góly, jenže ještě do pauzy Komličenko dvakrát snadno skóroval a ruský kanonýr po pauze dokonal hattrick. Komličenko pokořil Staňka ještě jednou, zmar hostů podtrhl vyloučením kapitán Kladrubský a Dynamo tak prohrálo v Mladé Boleslavi 2:4.

Jihočeši naskočili v základní sestavě poprvé bez Davida Ledeckého, na lavičce zůstali i Havelka nebo Mršič. Z pravého křídla se na hrot posunul Schranz, zprava hrál Brandner a ve středu zálohy operovali Čavoš s Kulhánkem. Domácí začali pouze na střídačce se střelcem Mešanovičem. Dynamo vstoupilo do utkání poměrně aktivně. V krátkém sledu nejprve Schranz hledal Čavoše, který se k zakončení nedostal. Záhy pálil zpoza vápna technicky Brandner a Šeda musel ránu vyrazit na roh. Na druhé straně se domácí radovali jen chvilku po standardní situaci, Pudilova dorážka přišla z evidentního ofsajdu. Na dlouhou dobu největší příležitost domácích se narodila ke konci závěrečné dvacetiminutovky, kdy si na Auerův roh naskočil Pudil a Staněk musel rychlým zákrokem zakročit proti jeho hlavičce.

Černobílí trápili favorita a ve 33. minutě šli také do vedení. Po ztrátě domácích v rozehrávce vyrazil dopředu Kulhánek, posunul míč na Lukáše Provoda, jenž ranou ze střední vzdálenosti překvapil Šedu. Uběhlo osm minut a bylo to o dva. Po rohovém kopu střílel Javorek, rána mu moc nesedla, ale balon se odrazil k Patriku Brandnerovi, jenž nádhernými nůžkami překonal domácího brankáře. Jenže náskok Dynamo ještě do pauzy ztratilo. Nejprve snížil Nikolaj Komličenko, když na Budínského přímý kop nejistě vyběhl Staněk a od domácího kanonýra se míč odrazil do sítě. Ještě v nastavení pak obrana Dynama opět zasáhla nejistě, Nikolaj Komličenko dostal hodně prostoru a zblízka vyrovnal.

Jihočeši znejistili a v úvodu druhého poločasu hrála jen Boleslav. Střídající Mešanovič si obhodil Havla, z hranice vápna těsně minul. Obrat domácích dovršil v 54. minutě po Matějovského rohovém kopu Nikolaj Komličenko, jenž tím uzavřel i svůj hattrick. Horejšův tým se s nastalou situaci smiřoval těžko. Vyrovnat mohl po rychlé akci Javorek, ale z přihrávky Schranze vytěžil jen střelu do středu branky. Naopak pětadvacet minut před koncem napálil přímo na branku přímý kop Nikolaj Komličenko a tvrdou ranou zaznamenal čtvrtý zásah.

Zmar hostů podtrhl kapitán Kladrubský, který byl dvacet minut před koncem za strkanici s Mešanovičem červenou kartu. Domácí útočník dostal pouze kartu žlutou. V závěru už se skóre nezměnilo. Středočeši si hlídali náskok, Dynamo muselo riskovat směrem dopředu, čehož domácí využívali k rychlým brejkům. Jihočeši tak ztratili nadějně rozehraný zápas a prohráli 2:4.