Fotbalisté Dynama České Budějovice nevstřelili již ve čtyřech zápasech v řadě gól! A vzhledem k tomu, že od kvalitních Teplic jednu branku dostali, prohráli doma po nepřesvědčivém výkonu 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil již ve druhé minutě Petr Bernát. Šance Jihočechů mohl hned o dvě minuty později totálně zmařit Verbíř – pokutový kop za ruku Dvořáka ale nasměroval pouze do tyče...
Budějovičtí fotbalisté začali aktivně, hned v 1. minutě si vypracovali standardní situaci, kterou zahrával Grznár, ale hostující Poštulka míč pokryl. To bylo ale vše, co dokázali domácí hráči v úvodu vymyslet. Černobílí totiž pocítili soupeřovo nepříjemné kousání. Teplice se začaly ve hře dopředu postupně prosazovat, což se ihned potvrdilo ve 3. minutě, kdy vyslal technickou střelu Benát, jež doplachtila až za Filipkova záda – 0:1.

Diváci na Střeleckém ostrově nevěřícně kroutili hlavami nad tím, jak je možné dostat po třech minutách branku. Za další tři minuty si vše dokonale zopakovali. Dvořák zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí Šedivý odpískal penaltu. Tu však neproměnil teplický Verbíř, který napálil balon pouze do pravé tyče Filipkovy svatyně.

České Budějovice byly ošlehány šokem, nedařilo se jim kombinovat, byly nervózní, ale přesto bojovaly a dokázaly si vypracovat alespoň standardní situace. V 9. minutě právě jednu z nich kopal Vozábal, ale Poštulka stál na správném místě. O dvě minuty později se Kulič pokusil o střelecký pokus, ale míč zablokovali tepličtí obránci. Ve 21. minutě se neujala ani Chlebkova rána.

O minutu nato mohli udeřit podruhé hosté. Fenin postupoval z levé strany sám na českobudějovického gólmana, ale Filipko jeho pokus bravurně zneškodnil. Nový trenér Žák své svěřence neustále dirigoval a povzbuzoval, přesto nezabránil dalším brankovým příležitostem fotbalistů ze severu Čech. Ve 30. minutě se ocitl v dobré palebné pozici Sabou, ale domácí brankář nezaváhal. Z následného rohu se po hlavičce hostů znovu předvedl Filipko, poté ještě mohl z veliké šance skórovat Krmaš, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Ačkoliv Dynamo jezdilo po zadku, dřelo, kýžený efekt to nepřineslo. Naopak mohlo inkasovat branku do šatny. Po rohovém kopu hlavičkoval Mašek, ale domácí gólman se zaskvěl již poněkolikáté. Slovenský brankář tak domácí držel stále při životě.

Do druhého poločasu vlétli Budějovičtí pompézně. Dvořák se probil do šestnáctky Teplic, kde našel volného Vozábala, ale domácí kapitán namířil jen do levé tyče. Následná Kuličova dorážka mířila do boční sítě.

Ze strany Jihočechů poté útočné snahy nadlouho zmizely. Do hry se dostávaly hlavně Teplice a ovládly celé hřiště. V 51. minutě šikovně tečoval Mašek, jenže míč směřoval nad domácí branku. O devět minut později se Gruber protančil až do pokutového území, obešel hráče, ale vypálil metr vedle tyče. Grubera okamžitě napodobil teplický Benát. Mladý záložník se krásně proháčkoval mezi českobudějovickými obránci a tvrdě vystřelil, druhou branku mu už ale Filipko nedovolil.

V 78. minutě měl obrovskou příležitost ke vsítění branky stoper Homoláč, ale pálil vedle tyče. Teplice si již závěr utkání pohlídaly, nepustily soupeře do žádných nebezpečných výpadů. Výjimkou byla pouze 90. minuta, ale s hlavičkou domácích neměl Poštulka větší problémy. Lodivod Robert Žák tak v domácí premiéře neobstál, jeho svěřenci vyšli bodově naprázdno.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava