První tříbodovou výhru letošní sezony slaví českobudějovické Dynamo. Jihočeši v sobotu dopoledne vyhráli v Třinci 1:0, když se o jedinou trefu zápasu postaral v 9. minutě Michal Řezáč po dlouhém pasu od Pavla Nováka.

Jihočeši hodně pozměnili sestavu. Na pravý kraj obrany se postavil Dvořák, stoperskou dvojici tvořili Novák s Hricem, zleva bránil Funda. V pětičlenné záloze hráli na krajích Řezáč s Jurdíkem, ve středu zálohy hrála trojice Hála, Lima a Šimák a na hrotu se pral Kalod. Třinečtí začali aktivněji, ale skóre otevřelo z první šance Dynamo. Na dlouhý nákop Nováka si naběhl Michal Řezáč, prosmýkl se mezi obránci a prostřelil brankáře Palečka.

Záhy mohl přidat druhý gól Jurdík, ale po zaváhání obránce Velnera trefil jen třineckého gólmana. Pak se obraz hry změnil, že Třinec hrál s míčem a Dynamo bylo nebezpečné. Jediná vážnější šance domácích v první půli se narodila ve 22. minutě, kdy ale Vomáčka netrefil balon ideálně po standardní situaci. Černožlutí zahrozili do poločasu ještě dvakrát krátce po sobě. Nejprve Lima napálil odražený míč jen těsně nad, záhy se po Šimákově pasu pěkně prosmýkl do šance Jurdík, pak ale trefil opět jen Palečka.

Na startu druhé půli vysunul Šimák do úniku Kaloda, který však místo střely volil ještě zpětnou kličku, kterou přečetl vracející se obránce. V 54. minutě se poprvé na hřišti představila nová posila Dynama Lukáš Buchvaldek, který nahradil Jurdíka. S postupem času se svěřenci Františka Cipra soustředili především na defenzivu, Třinec byl však při tvoření šancí málo kreativní a nedostával se do nich. Jednou z mála výjimek byl Mozolův trestný kop, který Křížek podběhl. Naštěstí pro českobudějovického gólmana i celé Dynamo míč šel těsně vedle.

V závěrečné čtvrthodině Třinečtí marně bušili do pevně uzavřených obranných vrat Dynama. Domácí sice měli převahu, ale žádné velké gólové šance. V závěru neuznal sudí Váňa domácím branku Cepláka, který si při zpracování pomohl rukou. Jihočeši se tak vcelku v klidu ubránili a mohli slavit první výhru v sezoně.

František Cipro (trenér Dynama): "Přestože se hrálo ve velkém horku, k vidění byl celkem dobrý zápas. My jsme byli lepší v první půli, naopak v té druhé jsme úplně přestali hrát, neudrželi jsme balon na polovině soupeře. Přesto i ve druhém poločase jsme měli více příležitostí, bohužel jsme rychlé protiútoky neřešili dobře. Vzhledem k počtu šancí, které jsme dnes měli, považuji naše vítězství za zasloužené."

Radim Nečas (trenér Třince): "V prvních pěti minutách jsme měli dvě slibné šance a mohli jsme se klidně v zápase dostat do vedení. Soupeř pak po nakopnutém míči za naší obranu udělal pěknou gólovou akci a je jen škoda špatného postavení našich hráčů, kteří tento nákop nedokázali zachytit. Naši hráči nastoupili do zápasu s příliš velkým respektem a až v průběhu hry zjistili, že se proti Budějovicím, které loni hrály ligu, dá normálně hrát."