Dynamo České Budějovice podlehlo v 15. kole Gambrinus ligy Mladé Boleslavi 3:1. Středočeši rozhodli o své výhře již v prvním poločase, ve kterém využili z mnoha šancí dvě. Po snížení Pecky měl vyrovnání na hlavě Němec, ale minul. V 70. minutě byl vyloučen hostující Novák, což Jihočechy srazilo. Třetí branku vstřelil Zahustel a uzavřel gólový účet duelu.

Vzhledem k řadě zranění a karetním trestům se poprvé v Gambrinus lize objevil mladý Linhart, na hrotu útoku dostal přednost před Františkem Němcem. Favorit z Mladé Boleslavi začal zostra. Již ve třetí minutě se Štohanzl proháčkoval do vápna, kde oslovil Procházku, který v dobrém možnosti přestřelil.

Ve 13. minutě se již domácí dočkali. Kulič vybojoval balon, přehodil Křížka a posunul míč Janu Chramostovi, který šťastně dopravil míč do sítě – 1:0. V 25. minutě přibyly další vrásky na čele Františka Cipra, když musel vystřídat zraněného Machovce za Pavla Nováka. Poté následoval doslova festival zahozených šancí Středočechů. Nejprve Zahustel hlavičkoval po centru Ščuka těsně vedle branky Křížka.

To samé se „povedlo“ i o minutu později Chramostovi. Neuběhla ani další pětiminutovka, když centr Šírla nasměroval Procházka hlavou v jasné šanci metr vedle Křížkovy levé tyče. V 36. minutě měl na své kopačce druhý gól Kysela, ale v tisíciprocentní šanci trefil z malého vápna pouze bezmocného Křížka.

Jihočeši do přestávky druhému gólu neunikli. V 45. minutě Marek Kulič založil rychlý útok, který pouze přibrzdil Čirkin. Míč se dostal až k úplně volnému Ondřeji Zahustelovi, který si v jasné pozici poradil – 2:0. Středočeši tedy ovládli první poločas zaslouženě o dvě branky.

Do druhé půle vstoupilo Dynamo trošku aktivněji. Přetažený centr Sandra div že neskončil za zády překvapeného Millera. Zvýšené nasazení Jihočechů brzy přineslo ovoce. V 53. minutě nacentroval z pravé strany Klesa a Luboš Pecka hlavou zkorigoval vývoj duelu. Byl to pro něho první gól po návratu právě z Boleslavi.

Ihned z protiútoku mohli své vedení potvrdit domácí, ale Chramostovu hlavičku z bezprostřední blízkosti vyrazil Křížek. Střelec Pecka se mohl stát hrdinou svého týmu, ale v další zajímavé příležitosti přestřelil. Za domácí to efektivně zkoušel Kúdela, ale jeho nůžky skončil vedle šibenice. Skóre mohl srovnat střídající Němec, ale po rohu osamocený hlavičkoval mimo.

Obrovskou ranou se pro Jihočechy stala 70. minuta. Pavel Novák zbytečně sestřelil unikajícího Štohanzla na soupeřově polovině, za což mu sudí Mikel udělil červenou kartu! To Dynamo zlomilo a brzy přišla třetí branka, která ztvrdila výhru domácích. V 84. minutě po rohovém kopu a následném zmatku před Křížkem prostřelil českobudějovického brankáře Ondřej Zahustel - 3:1.

Utkání nedohrál ani Brazilec Sandro, kterého nešetrně fauloval Kysela. Na rozdíl od Nováka však za svůj zákrok neviděl červenou kartu. Ještě v nastavení mohli přidat domácí pojistku, ale Kulič zakončil rychlý brejk střelou do spojnice. Mladá Boleslav tedy porazila České Budějovice 3:1.

Linhart Zdeněk (64.)             1 1
Novák Pavel (25.)               1     70.
Němec František (64.)       1
Horejš David (83.)

František Cipro (trenér Dynama): "V první půli byla Boleslav jasně lepší. My hráli špatně. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Dali jsme gól a soupeře znervóznili. Průběh utkání hodně ovlivnilo vyloučení, kdyby k němu nedošlo, potrápili jsme Boleslav víc. Máme velkou marodku a tak mě z utkání v Boleslavi nejvíce mrzí červená karta, která znamená pro vyloučeného hráče stop v příštím, pro nás důležitém utkání, kdy nám bude velmi chybět i obránce Machovec, jenž nedohrál kvůli luxaci klíční kosti. Nevím, s kým příští týden budeme hrát."

Miroslav Koubek (trenér Boleslavi): "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů, v prvním jsme podali vynikající výkon a měli vést o více než dva góly. Nestalo se a zápas jsme si zkomplikovali. I když jsem hráče o přestávce upozorňoval, že nemáme vyhráno, vypadli nepochopitelně z role. Utkání jsem mohli vysokým rozdílem vyhrát a také ho ztratit. Za druhý poločas se na mužstvo hodně zlobím. Mám z utkání rozporuplné pocity. Místo oslavy vlastního výkonu, jsme si zápas zkomplikovali a jsme rádi za tři body. Potvrdila se fotbalová zákonitost, že nikdy není vyhráno. Možná jsme byli namyšlení a urazili fotbalového božstvo."