Fotbalisté Dynama České Budějovice domácí trojboj v závěru sezony zvládli a po výhrách nad Příbramí a Žižkovem udolali na Střeleckém ostrově i Duklu Praha. Zápas se pro Jihočechy vyvíjel velmi dobře, na začátku druhého poločasu vedli již 3:0, avšak po dvou slepených gólech Lietavy půl hodinu před koncem zápasu bylo z utkání velké drama až do samého závěru.

Trenér Jihočechů František Cipro řešil problémy se sestavou stažením Luboše Pecky na místo levého obránce. Do základní jedenáctky se vrátili potrestaní Ondrášek s Otepkou. Jihočeši vstoupili do utkání aktivně, již ve třetí minutě hlavičkoval Sandro, ale jeho pokusu chyběl patřičný důraz.

Domácí toho nemuseli dlouho litovat. V 6. minutě rozehrál Otepka rohový kop, míč prodloužil na zadní tyč Lengyel a Filip Rýdel pohodlně otevřel skóre. Netrvalo dlouho a mohl být na světě druhý gól. Klesa vrátil do vápna Sandrův centr a Javorkovi chyběl k brance krok. Dynamo se bavilo fotbalem. Po dalším Otepkově rohovém kopu střílel nebezpečně Sandro, Rada míč vyrážel nad branku.

Po dalším z řady rohových kopů měl možnost po skrumáži také Čirkin, ale k pořádné střele se neprotlačil. Poté se hra trošku uklidnila a přišla čtvrthodinka bez šancí. Tu ukončil ve třicáté minutě šikovný Sandro, když poslal za obranu míč pro Klesu, který přetlačil Malého a poslal svůj tým do dvougólového vedení. Výborný výkon domácích tedy určil poločasové skóre na 2:0.

Po změně stran to byli nadále Jihočeši, kdo tvořili hru. V 52. minutě si Sandro seběhl na střed hřiště, vyslal směrem na branku soupeře jedovatý projektil, který jeden z obránců srazil do protipohybu brankáři Radovi, a Dynamo vedlo o tři branky. Prakticky v zápětí mohl snížit po centru Bergera z pravé strany Hanousek, ale v jasné pozici míč špatně trefil.

Snížení se Pražané dočkali v 57. minutě. Tomáš Berger nacentroval z pravé strany, Ivan Lietava přetlačil Čirkina a skóroval. Uběhly pouze dvě minuty a hosté byli Jihočechům na dostřel. Brankář Křížek neudržel lehký centr Bergera, míč vypadl k Lietavovi a ten upravil na 3:2. V tu chvíli to s domácími nevypadalo růžově, ale situaci časem zvládli.

Postupem času se hra uklidnila a České Budějovice byly opět aktivnější. Otepka hlavou poslal do úniku Ondráška, který z úhlu namířil míč pouze do vybíhajícího Rady. Po jednom z řady rohů se míč odrazil k volnému Lengyelovi,jehož střelu Rada reflexivně vyboxoval do bezpečné zóny.

Jihočeši závěr zápasu s přehledem zvládli a připsali si třetí domácí výhru v řadě. Je nutné podotknout, že triumf svěřenců trenéra Cipra byl zcela zasloužený a tři body jim patří právem.

Horejš David (89.)

František Cipro (trenér Dynama): "Samozřejmě jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli. Ale výsledek 3:2 a samotný průběh utkání mi hodně pocuchal nervy. Luboš (Luboš Kozel, pozn. autora) říkal, že Dukla hrála v prvním poločase nejhůře za celý podzim, já bych zase řekl, že my jsme hráli asi nejlépe. Přispěla k tomu první rychlá branka a následně i ta druhá. Možná to zní nesmyslně, ale zlom nastal po našem třetím gólu, kdy jsme přestali hrát ve středu hřiště. Všichni si asi mysleli, že je už hotovo. Dukla ale potvrdila to, na co jsem hráče upozorňoval celý týden. Je to hodně fotbalové mužstvo, které si vyhoví od stoperů přes krajní beky až po střed hřiště. Všichni chtějí hrát fotbal, chtějí balon a neustále se nabízejí. Během tří minut jsme dostali dva góly, zápas se hodně zdramatizoval a strachy jsme se třepali až do samého konce zápasu."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Naše dnešní porážka je naprosto zasloužená. Do zápasu jsme vstoupili hrozně. Prakticky z první standardní situace jsme dostali gól. Domácí se uklidnili, hráli jednoduše, důrazně a nám to dělalo hrozné problémy. Nedostali jsme se do hry a následně jsme dostali druhý gól. Výkon v prvním poločase byl asi vůbec nejhorší, který jsme během podzimu odehráli. Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že se pokusíme zápas ještě zdramatizovat. To ale jen za předpokladu, že by náš výkon šel rapidně nahoru. Paradoxně jsme ale místo toho dostali v úvodu smolný třetí gól. Jediné, čeho si mohu cenit je to, že se nám podařilo utkání alespoň zdramatizovat. Marek Hanousek měl za stavu 3:2 ještě jednu gólovou šanci, ale v kontextu celého utkání je tento výsledek asi spravedlivý, protože i náš Filip Rada tam chytil dvě velké šance domácího celku."